Jak skompletować swój domowy zestaw do manicure?

0
1196
Jak skompletować swój domowy zestaw do manicure?

Samodzielne wykonywanie manicure i pedicure w domu jest obecnie bardzo modne – nie tylko ze względu na fakt, że produkty i lampy są coraz bardziej dostępne, ale także przez to, że stylistki paznokci mają stale zajęte grafiki, a my nie mamy czasu, by do nich dojeżdżać. Stąd też wiele z nas decyduje się na komponowanie swojego własnego amatorskiego kufra manicurzystki, co nie musi oznaczać, że nie będziemy w nim posiadały profesjonalnych produktów. 

Od czego zacząć, czyli same podstawy

Żaden manicure nie miałby sensu bez porządnego pilnika. Najbardziej uniwersalne i użytkowe są pilniki o grubości 100/180, które pozwolą na łagodne i szybkie piłowanie. Aby nasz manicure wyglądał estetycznie i służył nam na dłużej, warto mieć w swoim kuferku drewniany patyczek do odsuwania skórek, który pomocny jest  również w niwelowaniu ewentualnych zacieków. Chcąc wykonywać samodzielnie manicure hybrydowy, niezbędne będą do tego lakiery hybrydowe – topy, kolory i bazy.

Mając już wybrane swoje podstawowe kolory, czyli czerń, biel, czerwień i nude, należy zaopatrzyć się w odpowiednią dla siebie lampę. Obecnie bardzo popularne i wystarczające do manicure hybrydowego są lampy LED o mocy 24 W. W przypadku utwardzania żeli moc musi być znacznie wyższa. Wybierając odpowiednią dla siebie lampę, należy także zwracać uwagę na to, by była ona zamknięta i posiadała pod spodem lusterko odbijające światło LED lub UV, co wpłynie pozytywnie na utwardzanie produktów. 

Kompletując swój zestaw do manicure, wszystkie potrzebne produkty i akcesoria znajdziesz w specjalistycznym sklepie internetowym marki Bluesky Polska.

Poziom średniozaawansowany

Z czasem nabieramy zdolności i doświadczenia, a co za tym idzie – pragniemy stale polepszać wygląd swojego manicure. Dlatego też nasz kufer się powiększa o kolejne kolory, już mniej podstawowe i standardowe, a także pyłki dające zróżnicowane efekty – lustra, syrenki czy brokatu. 

Nabieramy także apetytu na zdobienia, stąd też warto zaopatrzyć się w pędzelki do zdobień, a także żele do malowania – są one o wiele gęstsze od lakierów i łatwiej jest nimi operować. Wszelkiego rodzaju cyrkonie i ozdoby również nie będą stanowić problemu w aplikacji u osoby średniozaawansowanej. Tutaj dodatkowo przyda się metalowa szpatułka, by dotrzeć kolorem pod same skórki, a przez to – jak najbardziej przedłużyć estetyczny wygląd stylizacji. Warto pamiętać też o primerze. 

Wyposażenie profesjonalistki

Podstawowym wyposażeniem profesjonalistki jest przede wszystkim frezarka z kilkoma końcówkami, która znacznie ułatwi nam usuwanie skórek oraz matowienie i skracanie płytki. Tutaj jednak należy być ostrożnym – każda stylistka-amatorka powinna uważać, by nie spiłować płytki za mocno. Skutkuje to bardzo osłabionymi paznokciami, które trudno będzie zapuścić, a manicure hybrydowy nie będzie w stanie się na nich utrzymać. 

Domowa profesjonalistka powinna potrafić także przedłużyć paznokcie żelem lub hybrydą żelu z lakierem. Stąd też niezbędne w jej kufrze będą szablony oraz zaciskarka do utworzenia odpowiedniego tunelu paznokcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here