Jak wybrać idealne oprawki okularów?

0
982
oprawki okularów

Oczy to zwierciadło duszy, a okulary są niczym oprawa tego zwierciadła. Właśnie dlatego powinny być nie tylko ładne, ale również odzwierciedlać typ urody i styl danej osoby. W jaki sposób wybrać te najlepsze?

Kształt twarzy to podstawa

Każda twarz ma inny kształt: okrągły, owalny, prostokątny, kwadratowy czy trójkątny. Nic więc dziwnego, że do każdej z nich pasują inne oprawki, odpowiednio podkreślające urodę i eksponujące to, co w danej twarzy najpiękniejsze.

Twarz okrągła może zostać optycznie wyszczuplona i wydłużona dzięki kanciastym okularom – doskonale nadają się do tego modele prostokątne i kwadratowe. Twarz trójkątna charakteryzuje się wyrazistą górną częścią, więc jej podkreślanie nie jest konieczne. Warto więc wybrać okulary delikatne, na przykład bez pełnych oprawek, które pozwolą odwrócić uwagę od tej części oblicza.

Z kolei twarz kwadratowa lub prostokątna (podłużna) z natury charakteryzują się ostrymi, kanciastym rysami. Warto je załagodzić, wybierając zaokrąglone kształty oprawek w dwóch kolorach – jaśniejsze na dole, ciemniejsze na górze.

W najlepszej sytuacją są osoby o owalnym obliczu, które ze względu na jego naturalną symetrię mogą pozwolić sobie zazwyczaj na kupno takich oprawek, jakie po prostu się im podobają.

Z technicznego punktu widzenia, niezależnie od kształtu twarzy, okulary nie powinny być w stosunku do niej za szerokie, czyli nie mogą wystawać poza jej kontur. Ten techniczny aspekt powinien być oceniony przez specjalistę, co bez wątpienia zostanie uczynione w salonach Okularium.

Ogólny design

Okulary w dzisiejszych czasach kojarzą się z inteligencją, powagą i wysokimi posadami – na przykład profesora czy biznesmena. Zawsze jednak powinny pasować do całego stylu danej osoby, współgrają z jej strojami i innymi dodatkami, takimi jak biżuteria.

Dla osób młodych, aktywnych i odważnych szczególnie dobrym wyborem będą oprawki marki Emporio Armani. Cechują się one odważną, nowoczesną linią i wieloma różnymi kolorami, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Nosząc okulary Emporio Armani, bez wątpienia wyróżnisz się z tłumu i zostaniesz zapamiętany przez każdego, kogo poznasz. Są bowiem synonimem luksusu, wysokiego standardu i jakości wykonania. Nie trafiają do osób banalnych ani „byle jakich”, a jedynie do tych, którzy potrafią docenić kunszt ich wykonania. Co więcej, właśnie te cechy sprawiają, że żyjąc aktywnie, będziesz mieć pewność ich trwałości. Na pewno cię nie zawiodą, nawet w trudnych warunkach.

Męskie oprawki Emporio Armani podkreślą męski styl i wysoką jakość miejskiego życia za sprawą swoich urbanistycznych nawiązań.  Z kolei kobiece modele pełne są wdzięku i urody, dzięki czemu nie tylko podbiją serca pań, ale też im samym nadadzą niewątpliwego czaru. Na szczególną uwagę zasługują przy tym zauszniki o trójkątnym kształcie i metalowym połączeniu z oprawą szkieł. Same oprawki łączą w sobie kolorowe i półprzezroczyste materiały, co czyni je unikatowymi i najbardziej modnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here