Jak wybrać odpowiedni podkład na zimę?

0
1626

Zima to szczególny czas, kiedy należy odpowiednio zatroszczyć się o swoją skórę. Dlatego też tak ważne jest, aby na te wyjątkowo chłodne i niesprzyjające dni dobrać odpowiedni podkład, który nie tylko będzie upiększał, ale i również zabezpieczał cerę. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie podkładu na zimę. ?

Przede wszystkim należy skupić się na tym, jaką konsystencję ma podkład. Jego zadanie jest bardzo trudne, ma on przed wszystkim chronić cerę przed zimnym powietrzem kiedy jesteśmy na zewnątrz, a także przed suchym, które panuje w pomieszczeniach. Jeśli chodzi o podkład na zimę to powinien on mieć zdecydowanie bogatszą i bardziej treściwą strukturę aniżeli te, które wybieramy latem.

Aplikacja takich podkładów również jest nieco bardziej wymagająca. Takie podkłady zazwyczaj są bardziej kryjące, a co za tym idzie łatwiej o różnego rodzaju nieestetyczne braki, czy nadmiar podkładu. Warto zatem taki podkład odpowiednio przygotować, na przykład można go rozgrzać w dłoniach tuż przed aplikacją, czy też dodać do niego odrobinę serum.

Warto też skupić się na tym, jakiego efekt oczekujemy od podkładu. Jeśli chodzi o nasze preferencje, to jednak zazwyczaj nie ulegają one zmianom wraz z porą roku. Jeśli ktoś lepiej czuje się w podkładach rozświetlających, to zimą również nie powinien z nich całkowicie rezygnować. Zupełnie matowe wykończenie nie sprawdzi się idealnie w przypadku każdej cery, zaś odrobina blasku i rozświetlenia sprawia, że skóra prezentuje się po prostu ładniej, lepiej.

uroda

Jeśli mamy cerę tłustą, zawsze można wybrać odpowiednią bazę, która sprawi, że cera nie będzie nadmiernie się błyszczała w ciągu dnia.

Właściwości podkładu są bardzo ważne, ale nie można też zapominać o tym, jak bardzo istotny jest dobór odpowiedniego odcienia. Bardzo często popełnianym błędem jest wybór koloru w drogerii przy sztucznym świetle, które nie do końca oddaje jego rzeczywistą barwę. Koniecznie trzeba sprawdzić to, jak dany odcień prezentuje się w naturalnym, dziennym świetle.

Podkład jak sama nazwa wskazuje jest podstawą pielęgnacji, dlatego też jego wybór jest bardzo ważną kwestią, która ma wpływ zarówno na wygląd, jak i na kondycję cery.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here