Jak wybrać prezent z okazji Dnia Chłopaka?

0
1395

W Polsce Dzień Chłopaka jest obchodzony 30 października. Obecnie coraz mniej wspomina się o tym święcie, najczęściej celebruje się je w szkołach podstawowych i gimnazjach, natomiast w domach pamięta się raczej o Dniu Mężczyzny, obchodzonym niedługo po Dniu Kobiet. Mimo to warto czasem przypomnieć sobie o tym święcie i wręczyć przynajmniej drobny upominek. Z wyborem odpowiedniego prezentu, pomimo wielu możliwości często są jednak problemy. Co można wybrać?

Prezenty praktyczne – czy wskazane?

Do prezentów praktycznych zaliczyć można wszelkiego typu przybory i kosmetyki do golenia. Nie jest to jednak wskazany upominek, ponieważ w przypadku takich okazji jak Dzień Chłopaka lepiej wybierać rzeczy, które rzeczywiście sprawią radość osobie obdarowanej. Warto pamiętać, że nie wszyscy będą zadowoleni z typowo praktycznych upominków. Wyjątek stanowią jedynie osoby, które bardzo dobrze znamy. Wtedy możemy wręczyć im coś, co kolekcjonują.

Prezenty od serca

Upominki wręczane z okazji Dnia Chłopaka powinny raczej stanowić miłą pamiątkę. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie rękodzieła, jednak nie każdy ma na tyle rozwinięte zdolności manualne, by zrobić coś, co nadaje się na prezent. W takim przypadku ciekawym pomysłem jest wybór takiej rzeczy, która może zostać spersonalizowana. Obecnie każda rzecz może zostać z łatwością podpisana – poczynając od długopisu, a kończąc na poduszce. W wielu przypadkach można samodzielnie wymyślić dowolny napis, co daje duże pole do popisu. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku należy pamiętać o prezencie odpowiednio wcześniej. O ile namalowanie napisu trwa zazwyczaj szybko, to już wygrawerowanie go na metalowej powierzchni może zająć nieco czasu. By napis był trwały warto jednak skorzystać z bardziej czasochłonnych metod – wygrawerowane laserem na metalowym przedmiocie życzenia są wodoodporne i w dużym stopniu odporne na ścieranie. Warto się tym kierować wybierając również prezent, który ma zostać spersonalizowany – często lepiej jest zdecydować się na metalowy niż na ceramiczny kubek. Dodatkowo ma się gwarancję, że nie ulegnie on uszkodzeniu, w przypadku gdy upadnie na ziemię lub zostanie niewłaściwie potraktowany w transporcie. Jeśli nie mamy pomysłu na ciekawy napis czy życzenia, można skorzystać z propozycji firmy, poszukać gotowych formuł w internecie lub zlecić komuś napisanie całkowicie oryginalnego wiersza. Najlepiej jednak zrobić to samodzielnie, by wnieść jak największy wkład w upominek.

Inne prezenty na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to okazja do wspólnego świętowania. Zamiast jednak iść na kolację do restauracji można wybrać się w zupełnie inne miejsce. Oczywiście o wiele łatwiej jest w przypadku, gdy zna się pasje danej osoby. W ramach Dnia Chłopaka można wykupić godziny na strzelnicy lub ściance wspinaczkowej. Taki prezent jest jeszcze bardzo oryginalny i na pewno zapadnie w pamięć. W przypadku, gdy fundusze są nieco mniej ograniczone, można również zaproponować krótką wycieczkę w najbliższe góry lub nawet nieco dalej.

www.jezjerzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here