Jak wybrać stół rehabilitacyjny do swojego gabinetu lekarskiego?

0
953
Jak wybrać stół rehabilitacyjny do swojego gabinetu lekarskiego

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetu fizjoterapii jest profesjonalny stół rehabilitacyjny. Dlatego też jego wybór nie może być przypadkowy, a podyktowany kilkoma kryteriami. Dzięki temu nasza praca, jako rehabilitanta będzie łatwiejsza, a pacjenci zawsze zadowoleni z przeprowadzanych sesji. W dzisiejszym artykule postaramy się zwrócić uwagę, na najważniejsze kryteria wyboru profesjonalnego stołu rehabilitacyjnego do naszego gabinetu.

Najczęstsze zastosowanie — najważniejsze kryterium

Pierwszym krokiem, zanim zdecydujemy się na konkretny model stołu rehabilitacyjnego, powinno być określenie jego zastosowania. Powinniśmy zastanowić się, jakie ćwiczenia i czynności będziemy na nim wykonywać. Ma to związek z dodatkowym wyposażeniem, budową stołu czy też oferowanymi przez dany model funkcjami.

Jeżeli planujemy rozwój naszej działalności o nowe obszary, warto zainteresować się stołami oferującymi nieco więcej, niż potrzebujemy. Pozwoli to w przyszłości włączyć do naszego katalogu usług nowe zabiegi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych.

Funkcje i wyposażenie dodatkowe

Wybrany przez nas model powinien być praktyczny i wszechstronny, a więc dobrze jeśli jest on wyposażony w funkcje takie jak możliwość regulacji wysokości, opcja ustawienia jako fotel, czy też funkcja Pivota. Są to bardzo przydatne i wygodne ustawienia, znacznie ułatwiające pracę z pacjentem.

Dodatkowe wyposażenie może obejmować takie rozwiązania jak składany system jezdny, pozwalający na wygodne przestawianie stołu w razie takiej potrzeby, czy też otwory w zagłówku, zapewniające pacjentowi komfortowe ułożenie w trakcie zabiegu. Bardzo praktycznym pomysłem jest także nożne sterowanie funkcjami stołu, które w znaczący sposób ułatwia codzienną pracę. Ogólnie rzecz biorąc im więcej udogodnień, tym lepiej, jednak ważna jest także jakość poszczególnych podzespołów, a także całego stołu rehabilitacyjnego.

Gdzie kupować stoły rehabilitacyjne

Zakup tego rodzaju urządzeń nie powinien być obarczony ryzykiem związanym ze słabą jakością produktu, niezgodnością z opisem, czy też innymi nieprawidłowościami. Dlatego też najlepiej jest zaopatrywać się w sprzęt rehabilitacyjny u sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Jednym z nich bez wątpienia jest polska firma Innow (https://innow.pl/stoly-rehabilitacyjne/), która od wielu już lat jest jednym z głównych producentów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego w naszym kraju. Słynie ona z wysokiej jakości produktów, innowacyjnych rozwiązań oraz wzorowej wręcz obsługi klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here