Jak wytrwać na diecie?

0
1290

Gubienie kilogramów to ciężka i mozolna praca. Wymaga czasu, poświęcenia oraz sporej dawki determinacji. Nie zapominajmy również o motywacji, która jest niezmiernie istotna w całym procesie chudnięcia. To właśnie z nią spora grupa ludzi ma największy problem. Podjęcie decyzji o przejściu na dietę wcale nie jest takie trudne. Najtrudniejszym elementem odchudzania jest wytrwanie w swoim postanowieniu. Często oczekujemy szybkich efektów i czujemy ogromne rozczarowanie, kiedy tempo chudnięcia jest wolniejsze niż byśmy chcieli. Wtedy niejednokrotnie decydujemy się na obranie drogi na skróty. Zaczynają interesować nas diety tygodniowe – jak szybko schudnąć w 7 dni? Jednak tego typu działania zwykle przynoszą odwrotny skutek.

Odchudzanie to proces. Nie przybraliśmy na wadze w tydzień, więc zgubienie nadmiernej ilości kilogramów też zajmie o wiele więcej czasu. Nasze ciało potrzebuje czasu na tak wielkie zmiany. W innym wypadku możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu. Popularne głodówki bywają skuteczne, lecz mogą nam porządnie zaszkodzić. Poza tym efekt jojo często pojawia się po głodówkach, a przecież to nie cel, jaki pragniemy finalnie uzyskać. Dlatego do diety najlepiej podejść ze zdrowym rozsądkiem. Już na samym początku wpoić sobie, że ten proces zajmie nam sporo czasu, ale w końcu osiągniemy zamierzony cel. Warto pójść na konsultację do dietetyka. Odpowiedni specjalista dobierze nam dietę opartą na naszych predyspozycjach. Podpowie nam jakie robimy błędy. Zważy nas i obliczy BMI. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć jaka waga jest odpowiednia dla naszego wzrostu. Dietetyk ustali z nami zdrowe tempo chudnięcia. Ponad to regularne wizyty ułatwią nam wyrwanie w odchudzaniu. Dzięki nim będziemy wiedzieć czy nasze tempo chudnięcia jest prawidłowe oraz czy nasze wymagania nie są nierealne.

Odchudzanie nie jest proste. Wymaga od nas wiele wysiłku i pracy. To całkowita zmiana naszych nawyków żywieniowych i stylu życia. Warto już na początku założyć, że zajmie nam ono więcej niż tydzień czy dwa.

www.pasazmamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here