Jaką karmę dla psa wybrać, aby nie zrujnowała naszego portfela?

0
3447

Sucha karma powinna być odpowiednio dobrana do każdego psa w zależności od jego wielkości, wieku oraz potrzeb. Specjalnie skomponowane karmy zaspokajają potrzeby psów o bardzo wrażliwych żołądkach, a także tych bardzo aktywnych i pracujących. Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki dokładnie jest mój pies oraz czego potrzebuje?

Podstawa to odpowiedni skład

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego każdy właściciel pragnie zapewnić swojemu czworonogowi pożywienie najwyższej jakości. Nie oznacza to jednak, że musi być ono bardzo drogie. Kupując psią karmę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład oraz obecność substancji chemicznych i wypełniaczy. Dobra i tania karma dla psa będzie na pierwszym miejscu w składzie miała mięso – im go więcej, tym lepiej dla naszego pupila. Oczywiście żadna karma nie jest w 100% złożona wyłącznie z mięsa – powinna również zawierać inne, istotne substancje mineralne oraz witaminy potrzebne dla zdrowych zębów, lśniącej sierści oraz ogólnego, dobrego samopoczucia.

Tanie karmy mogą również być dobre dla Twojego psa

Kupując karmę nie należy zatem sugerować się tylko i wyłącznie jej ceną – należy przede wszystkim prześledzić dokładnie jej skład, jaki widoczny jest na etykiecie. Najlepiej jest porównać kilka różnych, suchych karm z różnych kategorii cenowych, aby przekonać się o ich prawdziwej wartości. Ponadto bardzo ważny jest również aspekt smakowy – karma musi smakować zwierzęciu, bo w przeciwnym razie nie będzie chciał jej spożywać. Warto również nieco zaoszczędzić i zakupić duże, kilku kilogramowe opakowania, które wystarczą zwierzęciu na kilka tygodni żywienia.

[Głosów:7    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here