Jakie leki na wzdęcia?

0
816
leki na wzdęcia

Wzdęcia potocznie nazywamy również gazami. Niestety – wszyscy od czasu do czasu na nie cierpimy. Wywołują one spory dyskomfort i nie pozwalają normalnie cieszyć się życiem, zwłaszcza gdy towarzyszy im jeszcze dokuczliwy ból brzucha oraz jego powiększony obwód. Przyczyny tej przypadłości mogą być bardzo różne. Tyczą się one oczywiście sposobu jedzenia, gdyż wzdęcia są następstwem przyjęcia nieodpowiedniego pokarmu albo nieodpowiedniej ilości pokarmów o zbyt wysokiej podaży kalorycznej. A jak leczyć wzdęcia? Na to są oczywiście różne sposoby.

Jeżeli u kogoś dość często dochodzi do wystąpienia wzdęć i innych problemów typowo trawiennych, powinien on zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę, by w taki sposób ją zmodyfikować, aby nie zawierała ona produktów doprowadzających do tworzenia się dużej ilości gazów. Niezalecane są przede wszystkim rośliny strączkowe, ale też napoje gazowane, różnego rodzaju sztuczne substancje słodzące czy bardzo tłuste produkty, takie jak smalec bądź wieprzowina. Posiłki trzeba jeść powoli w równych odstępach czasu. Można też popijać je niewielką ilością wody, aby układ trawienny szybciej sobie z nimi radził i bez problemu je trawił. Należy też uważać na objętość i kaloryczność takich posiłków. Lepiej czasem zjeść pięć mniejszych porcji, aniżeli dwie olbrzymie, które później będą godzinami trawione przez układu pokarmowy.

Oczywiście gdy już mimo wszystko dojdzie do wystąpienia wzdęć, zawsze można sobie pomóc. Istnieje wiele naturalnych oraz mniej naturalnych sposób na tę dolegliwość. Świetnym działaniem w jej przypadku wykazują się różnego rodzaju zioła, głównie koper włoski oraz mięta. Leki na wzdęcia można też kupić spokojnie w aptece. Większość z nich dostępna jest bez recepty. Lekarstwa występują zarówno pod postacią tabletek, jak i kropli, tak więc każdy może wybrać dla siebie dowolną, odpowiadającą mu ich formę. Lek należy stosować oczywiście zgodnie z instrukcją dołączoną do jego ulotki. Tylko w takim przypadku okaże się on skuteczny i poradzi sobie ze wzdęciami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here