Jakie produkty obniżają poziom testosteronu i jak to zmienić?

0
913
czerwone wino

Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów w organizmie mężczyzny. Odgrywa ważną rolę w wielu procesach, a przede wszystkim wpływa na funkcjonowanie układu rozrodczego. Niektóre pokarmy mogą obniżyć poziom testosteronu. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są produkty obniżające poziom testosteronu.

Produkty, które są zagrożeniem dla naszego zdrowia

Mrożone lub paczkowane posiłki i przekąski to wysoko przetworzona żywność. Mają niewielką wartość odżywczą i zwykle zawierają dużo kalorii, soli, tłuszczu i cukru. W szczególności przetworzona żywność jest często bogata w tłuszcze trans, które mogą obniżać poziom testosteronu i upośledzać funkcję jąder. Kolejną grupą produktów, które mogą obniżać poziom testosteronu, są konserwy i produkty spożywcze w plastikowych opakowaniach. Przetworzone produkty w plastikowych opakowaniach mogą wpływać na poziom testosteronu. Regularne spożywanie żywności i picie napojów w puszkach z pewnością wpłyną na poziom hormonów. Może się to zdarzyć, gdy chemikalia, takie jak bisfenol A lub bisfenol C z wody w plastikowych butelkach lub podgrzewanej żywności w plastikowych pojemnikach, dostaną się do organizmu człowieka. Umiarkowane ilości alkoholu, takie jak kieliszek czerwonego wina, mogą przynosić korzyści zdrowotne, jednak nadmierne spożycie alkoholu może zmniejszyć płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problemy z poziomem testosteronu może również powodować dieta o ujemnym bilansie kalorycznym. Rozwiązaniem tego może być catering dietetyczny. Dieta pudełkowa Trójmiasto dostarcza wszystkie potrzebne składniki odżywcze i pozwala na zdrowe zmniejszanie wagi.

Dieta i czynniki, które obniżają poziom testosteronu

Obniżony testosteron może być spowodowany wieloma czynnikami, nie tylko nieodpowiednią dietą, chociaż jest to zdecydowanie najczęstszy powód takiego stanu. Bardzo często jest to efekt nadwagi, niskiej aktywności fizycznej, nieodpowiedniej regeneracji, zbyt małej ilości snu, zbyt ciężkich treningów i przetrenowania oraz stresu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą nam pomóc w poradzeniu sobie z obniżonym testosteronem. W przypadku osób z nadwagą warto zacząć od zmniejszenia wagi, a osoby nieaktywne fizycznie powinny zacząć się więcej ruszać. Poza tym konieczne jest zmniejszenie stresu i zadbanie o większą ilość snu. Jeśli problem jest bardzo poważny (można się tego dowiedzieć tylko po wykonaniu badań), to powinniśmy skonsultować się z lekarzem i z nim znaleźć prawdziwą przyczynę i rozwiązane. Często rozwiązaniem jest zmiana diety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here