Jakie są powody wykonywania operacji plastycznej nosa?

0
2996
Jakie są powody wykonywania operacji plastycznej nosa?

Mało osób w dzisiejszych czasach jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Często ulegamy presji otoczenia, która wywiera na nas dążenie do osiągnięcia perfekcji. Poddajemy się różnym operacjom plastycznym, aby stać się bez skazy. Jedną z głównych części ciała, którą często poprawiamy jest nos. Korekcji nosa poddaje się bardzo duża liczba osób na całym świecie. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów przez chirurgów plastycznych. Czy walory estetyczne to jedyny powód wykonywania tejże skomplikowanej operacji plastycznej? Jakie są prawdziwe powody korekcji nosa?

Korekcja plastyczna nosa tzw. rihnoplastyka, to operacja plastyczna która wykonujemy z dwóch powodów:

  • medycznych– celem operacji plastycznej nosa jest w tym przypadku rekonstrukcja struktury, uszkodzonej wskutek urazu, choroby bądź wad wrodzonych. Korekta nosa o charakterze medycznym to sensoplastyka, wykonywana przez laryngologa polegająca na wyprostowaniu przegrody nosowej.  Krzywe przegrody nosowe to jedno z głównych bolączek osób starających się o przyjęcie do służb mundurowych. Drugim powodem o charakterze medycznym korekty nosa jest konchoplastykę, polegająca na usunięciu przerośniętych małżowin nosowych. Oba zabiegi są wykonywane w Polsce na oddziałach otolaryngologii i są refundowany przez NFZ.
  • estetycznych -głównym celem korekty nosa jest zmiana jego kształtu. Pożądanym efektem jaki chcemy uzyskać w tym wypadku jest zgrabny i proporcjonalny nos. Operacja plastyczna nosa z powodów estetycznych najczęściej polega na usunięciu zbyt uwydatnionej kości nosowej tzw. garba, asymetryczności bądź skrócenia czubka nosa. To także korekta nosa polegająca na wyregulowaniu odległości dziurek nosowych, usunięcie tzw. kartoflanego nosa. Do dość skomplikowanych operacji plastycznych nosa o charakterze estetycznym należy powiększenie nosa które często jest wykonywane przez kilku chirurgów.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here