Jakie są rodzaje manicure?

0
2779

Zadbane paznokcie wiele mówią o człowieku. To jeden z elementów, który zdobi dłonie i jest oznaką zdrowia, ale nie zawsze przywiązujemy do niego należytą uwagę. Pielęgnacja paznokci nie jest wcale trudna, a proste zabiegi można wykonać w domu.

Jeżeli zależy nam na precyzyjnym i modnym manicure, nie obejdzie się bez pomocy doświadczonej kosmetyczki, która dysponuje odpowiednimi akcesoriami. W profesjonalnym salonie muszą znaleźć się przyrządy do obróbki płytki, urządzenia UV, lakiery klasyczne, hybrydowe, kremowe, lakiery brokatowe, odżywki, olejki i wiele innych produktów. Warto też wiedzieć, że pojęcie „manicure” nie dotyczy tylko pielęgnacji płytki paznokcia, ale obejmuje również skórki oraz wszystkie sposoby malowania i ozdabiania.

Manicure klasyczny

To najbardziej rozpowszechniony i najdłużej stosowany rodzaj zabiegów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W jego trakcie kosmetyczka nadaje płytce odpowiedni kształt, usuwa skórki poprzez podważenie i wycięcie za pomocą cążek. Na koniec paznokieć zostaje wypolerowany za pomocą specjalnego bloczka do polerowania. Na tak przygotowane płytki można położyć różne rodzaje produktów – zarówno przezroczyste odżywki, jak i efektowne brokatowe lakiery do paznokci.

Manicure biologiczny

W trakcie zabiegu używane są przede wszystkim drewniane narzędzia (np. do podważania i odsuwania naskórka lub podtrzymywania palców dłoni na tzw. kopycie) oraz papierowe pilniczki. Wiele specjalistów twierdzi, że to najlepszy sposób pielęgnacji, ponieważ wyklucza stosowanie metalowych narzędzi mogących uszkadzać paznokcie.

Manicure japoński

Ten rodzaj manicure ma dużo wspólnego z biologicznym – tutaj również używa się przede wszystkim drewnianych narzędzi. Dodatkowo stosuje się również pastę krzemionkową, która doskonale odżywia i wzmacnia powierzchnię paznokcia. Japoński manicure jest nastawiony właśnie na regenerację płytki, a nie tylko poprawienie jej wyglądu zewnętrznego. Paznokieć otrzymuje cenne minerały, głównie krzem, który jest niezbędny do odbudowy płytki. Na tak odżywione paznokcie można bez obaw aplikować lakiery każdego rodzaju, w tym lakiery brokatowe i hybrydowe, które są trudniejsze do zmycia. Trzeba jednak pamiętać, że lakier można nałożyć dopiero po kilku godzinach od zakończenia manicure, w przeciwnym razie preparat nie będzie się trzymał. Zabieg doskonale nadaje się dla łamliwych, cienkich i osłabionych paznokci, które potrzebują wzmocnienia.

Manicure francuski

Francuska odmiana manicure była prawdziwym hitem w latach 90. Wymaga posiadania kształtnych, dość długich paznokci, dlatego nie jest tak często stosowana. Po wykonaniu zabiegu paznokcie zyskują elegancki, subtelny i estetyczny wygląd. W pierwszej kolejności należy przygotować płytki, podobnie, jak ma to miejsce w klasycznej odmianie. Do wykonania zabiegu potrzebne są dwa rodzaje lakierów – cielisty oraz biały. Białym malujemy brzegi płytki w odpowiadającym nam kształcie. Po wyschnięciu całość malujemy lakierem w cielistym lub jasno beżowym odcieniu. Niektóre kosmetyczki korzystają ze specjalnych pasków samoprzylepnych, które ułatwiają wykonanie precyzyjnej linii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here