Jakie suplementy dla trenujących?

0
921
suplementy dla trenujących

Przyjmowanie suplementów przez osoby trenujące nie jest niezbędne, jednak może przynieść wiele korzyści. Suplementy wspomagają organizm na wielu różnych płaszczyznach. Na rynku znajdziemy preparaty, które dodają energii na treningu, przyspieszają regenerację powysiłkową, poprawiają wygląd mięśni, czy też wspomagają budowę masy mięśniowej. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Podstawa w suplementacji

Suplementacja nie zastąpi odpowiednio zbilansowanej diety, ale może ją doskonale uzupełnić. Pierwszym suplementem odpowiednim dla osób trenujących jest kreatyna. Kreatyna jest składnikiem tkanki mięśniowej. Wspomaga syntezę białek. Może pomóc w procesie budowania masy mięśniowej. Przyjmowanie kreatyny jako suplementu to dobry sposób na to, aby wydłużyć czas pracy mięśni podczas wysiłku i zwiększyć ich siłę. Kreatyna zmniejsza zmęczenie po treningu i poprawia zdolność do regeneracji. Ponadto dzięki swoim właściwościom absorbującym korzystnie wpływa na wygląd mięśni – mięśnie są bardziej zaokrąglone, „napompowane”.

Świetnym suplementem dla osób aktywnych fizycznie jest odżywka białkowa. Białko jest jednym z trzech makroskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest budulcem mięśni, enzymów, hormonów i innych elementów. Osoby aktywne fizycznie mają większe zapotrzebowanie na białko niż te, które nie trenują (nawet 2 g na każdy kilogram masy ciała, podczas gdy osoby nieaktywne ok. 1 g). Czasem ciężko dostarczyć taką ilość białka z pożywieniem. Odżywka białkowa to idealny sposób na łatwe i szybkie uzupełnienie białka w diecie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową.

Osoby trenujące powinny wzbogacić swoją suplementację o odpowiednie witaminy i minerały – a w szczególności o preparaty zawierające kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz witaminę D. Pozwoli to uniknąć niedoborów, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Każdemy czasem brakuje energii czy motywacji do treningu. W gorsze dni pomoże przedtreningówka. Jest to preparat zawierający składniki pobudzające i wspomagające organizm. Zażycie przedtreningówki to sposób na intensywny i efektywny trening!

Osoby, które mają problem z nabraniem masy mięśniowej, mogą uzupełnić swoją suplementację o gainer. Gainer to połączenie węglowodanów przyswajalnych oraz białka. Świetnie sprawdzi się jako szybka przekąska po treningu. 

Innym preparatem składającym się głównie z węglowodanów jest carbo. Suplement ten należy stosować w czasie okołotreningowym. Carbo uzupełnia i zwiększa energię podczas treningu i pomaga odzyskać siły po aktywności fizycznej.

Aby zwiększyć wydolność i wytrzymałość poleca się stosowanie cytruliny. Cytrulina może przyczynić się do zmniejszenia poziomu bólu mięśniowego i zmęczenia po treningu – nawet tym bardzo intensywnym.

Suplementy tylko ze sprawdzonych źródeł

Stosowanie odpowiednich suplementów może przynieść wiele korzyści. Warto sięgać po preparaty pochodzące od renomowanych producentów. Firma ActivLab, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferuje szeroki wybór suplementów o różnych właściwościach. Każdy znajdzie tam produkty idealnie dopasowane do swojego organizmu i celu, jaki chce osiągnąć. Markowe suplementy to gwarancja najwyższej jakości i stuprocentowego bezpieczeństwa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here