Jakie zdjęcie do CV?

0
1334
Jakie zdjęcie do CV?

Życiorys jest bardzo ważną częścią każdej aplikacji. Trzeba pamiętać o tym, że przy staraniu się o pracę należy przedstawić ten dokument. W innym przypadku nasza kandydatura nie będzie nawet brana pod uwagę. Dlatego należy z odpowiednią starannością podejść do tej kwestii. W sieci można znaleźć wiele przykładowych CV, dlatego żadna osoba, która potrafi obsługiwać program do obróbki tekstu, nie będzie miała problemów z napisaniem krótkiego życiorysu. Ważne jest jednak, aby ściśle trzymać się ogólnie przyjętego wzoru. W innej sytuacji możemy zostać potraktowani jako ignorancji, co zdecydowanie negatywnie może odbić się naszej reputacji.

Każdy przyszły stażysta bądź pracownik powinien dysponować wiedzą, jakie zdjęcie do CV. Przeważa pogląd, w myśl którego fotografia powinna być utrwalona w profilu prostym. Zdecydowanie zaleca się skorzystanie właśnie z takiego zdjęcia, bowiem to właśnie na nim najlepiej widać rysy naszej twarzy. Jest to niezbędne do oceny naszej aparycji, szczególnie w sytuacji, gdy będziemy pracować z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Duże znaczenie ma fakt, że wiele firm prosi również o aplikacje zawierające fotografie wykonane z innych profilów. Wtedy należy się takiemu wymogowi podporządkować, ponieważ komisja będzie mogła wszechstronnie ocenić nasz wygląd i temperament.

Zdecydowanie odradza się używanie w CV fotografii amatorskiej, nie wykonanej przez osobę zajmującą się fachową obróbką zdjęć. Takie życiorysy najczęściej lądują w koszu, ponieważ wyglądają całkowicie nieprofesjonalnie. Zaleca się raczej korzystanie ze zdjęć, na których wyglądamy bardzo schludnie i mało przebojowo. Pozwoli to komisji rekrutacyjnej dojść do przekonania, że jesteśmy kandydatem idealnie pasującym do ich profilu. Warto także pamiętać, że uśmiech to podstawa, dlatego zdecydowanie warto posłużyć się lekko stonowanym, lecz serdecznym wyrazem twarzy. Należy również unikać zdjęć paszportowych, ponieważ są one zbyt jaskrawe i mogą zepsuć cały efekt wizualny, na jakim nam zależy.

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here