Jurajskie wędrówki – Nielepice

0
1216

Jedną z ciekawszych miejscowości leżących na terenie garbu Tenczyńskiego są Nielepice – malownicza wieś, która może się okazać doskonałym punktem początkowym niejednej wycieczki. Co warto zobaczyć w jej rejonie? Z jakimi atrakcjami mogą się tu spotkać turyści?

Nielepice leżą w jednej z piękniejszych dolin Garbu Tenczyńskiego. Ze względu na piękną okolicę oraz gęstą sieć szlaków turystycznych prowadzących w rejonie wsi, jest ona miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Kusi pobliski Las Zabierzowski i Dolina Brzoskwinki, kuszą też malownicze wzgórza, które są doskonałymi punktami widokowymi. Jedną z najważniejszych ciekawostek tego typu jest skała Dymniok (337 m n. p.m.), znana również jako „Skała z Krzyżem”. To jeden z ciekawych punktów widokowych na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego i miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Wiadomo, że stojący tu dziś krzyż jest czwartym z kolei obiektem tego typu w tym miejscu, wiadomo też, że pierwszy krzyż na tej charakterystycznej skale stanął już w 1874 roku. W pobliżu Nielepic na uwagę zasługuje również wzgórze Chełm oraz Pierunkowy Dół – malowniczy wąwóz, który można podziwiać w trakcie wędrówki na szczyt Bukowej Góry. Wielką atrakcją są tu również poniemieckie bunkry oraz stadnina koni huculskich, dzięki której w rejonie Nielepic doskonale rozwija się turystyka konna.

Wycieczki w rejonie Nielepic to idealna propozycja dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek w pięknej scenerii. W tej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie można się nudzić, a każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc atrakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here