Kalendarz podręczny – co warto notować?

0
1375

Kalendarz jest jak zegarek – odmierza nam czas. Ale też w swoisty sposób planuje czas, bo w kalendarzu gospodarujemy chwilami z naszego życia, układamy plan dnia, tygodnia, czy miesiąca.
Jak zatem nie pogubić się w tym całym planowaniu? Jaki kalendarz najlepiej wybrać i co właściwie tam notować?

Jaki kalendarz najlepiej wybrać?

W księgarniach dostępna jest masa różnego rodzaju kalendarzy – od malutkich, po książkowe. Każdy z nich ma odpowiednią ilość miejsca na nasze notatki. Tylko od nas samych zależy, jaki dokładnie wybierzemy. Jeśli wolimy klasyczne wybór jest prosty, jeśli bardziej kolorowe i zwariowane, możemy wybrać nawet takie, które zawierają cytaty z ulubionych książek, czy inne dodatki. Ważne, aby miejsca na nasze wpisy było wystarczająco.

Co notować?

Niby banalne pytanie, ale nie koniecznie odpowiedź jest prosta. Bowiem z początku, jak z każdym nowo nabytym gadżetem, taki i z kalendarzem nie rozstajemy się, notując wszystko, nawet zmianę koloru paznokci. A przecież taki podręczny kalendarz jest, jak nasza prywatna asystentka. Wystarczy go otworzyć i już wiemy, kiedy mamy kolejne wolne popołudnie, kiedy możemy umówić się na ważne spotkanie, kiedy dysponujemy w ogóle czasem wolnym.
Notować zatem można, czy powinno się, wszystko, aby być na bieżąco ze swoimi planami i zadaniami, aby nie dać się zaskoczyć niespodziewaną sytuacją.

Po co podręczny kalendarz?

Choć w dobie tak wysoko rozwiniętej technologii, posiadanie kalendarza podręcznego może wydawać się dziwne. Przecież wystarczy dokonać wpisu w naszym smartphonie i gotowe! Ale co jeśli nagle rozładuje się bateria? Jeśli połączenie z internetem uniemożliwi nam skorzystanie z aplikacji? Na takie chwile należy być zawsze przygotowanym, zatem w takich właśnie „zaskakujących” nas momentach, będziemy odpowiednio przygotowani i będziemy wstanie profesjonalnie zarządzać swoim czasem.

Mimo, że żyjemy w szybkich czasach, nadal bycie punktualnym jest w cenie. Organizacja własnego czasu jest niebywale zatem praktyczna i dobrze widziana. Korzystanie z kalendarzy podręcznych pomaga nam lepiej wpłynąć na nasz czas, dzień, czy miesiąc. Jest funkcjonalnym i potrzebnym gadżetem nie tylko dla biznesmenów, ale dla wszystkich, którzy chcą żyć w ładzie i porządku.

http://www.e-kredytowanie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here