Kite czy windsurfing –  jaki obóz wybrać?

0
1983

Choć za oknem jeszcze szaleje zima to coraz częściej myślami wybiegamy do pełnej ciepła i słońca wiosny. Właściwie do kalendarzowej wiosny zostało już niewiele czasu. Koniec marca to bardzo wyczekiwany przez wszystkich moment, będący symbolicznym oddzieleniem wiosny od zimy. I choć jeszcze w kwietniu pogoda potrafi płatać figle i zaskakuje nas powiewem zimy, to jednak w powietrzu czuć już wiosnę.

Maj to najczęściej już rozkwit wiosny w pełni i właśnie wtedy zaczyna się w Polsce sezon na pływanie na desce.

Windsurfing i kitesurfing to dwie dyscypliny, które cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów wodnych. Windsurfing jest nieco starszy i większość nie ma problemu z określeniem na czym polega ta dyscyplina. Z kitesurfingiem jest trochę gorzej. Mimo, że od wielu lat jest on coraz szerzej uprawiany w Polsce nadal wiele osób nie do końca się orientuje na czym to polega, a słowo kite niewiele im mówi.

Kitesurfing jest bardzo podobny do windsurfingu, tyle, że zamiast żagla do deski przymocowany jest latawiec, który pozwala unosić się nad taflą wody, a na dalszym etapie zaawansowania wykonywać rozmaite akrobacje.

Zarówno kite jak i windsurfingu można nauczyć się w Polsce, korzystając z profesjonalnych instruktorów. Oprócz kursów organizowane są również obozy, zarówno w kraju jak i za granicą. Co wybrać obóz windsurfingowy czy kitesurfingowy? Na to pytanie każdy początkujący musi odpowiedzieć sobie sam. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że windsurfing jest dyscypliną dużo łatwiejszą. Tu przecież chodzi o to by utrzymać się na wodzie i odpowiednio sterować żaglem. Kitesurfing, choć zdecydowanie bardziej widowiskowy to w praktyce jest równie prosty, jeśli nie prostszy do „nauczenia”. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy mieli do czynienia zarówno z jedną jak i drugą dyscypliną.

Na pewno warto spróbować i kite i windsurfingu bo oba te sporty dostarczają wielu wspaniałych przeżyć. Zanim podejmiesz decyzję jaki obóz wybrać poczytaj w sieci informacje o tych dyscyplinach, popytaj na różnych forach i blogach i zastanów się nad tym co bardziej by ci się podobało. A potem nie trać czasu – spróbuj!. Sezon w Polsce zaczyna się już wraz z początkiem maja – tak więc mamy najlepszy czas na to, żeby zapisać się na obóz i rozpocząć lato mocno aktywnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here