Kobiece dylematy

0
1275
Kobiece dylematy

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu każdej kobiety. Nic w tym dziwnego – pojawienie się na świecie dziecka wiąże się wszakże z wieloma bardzo istotnymi zmianami. Każda przyszła mama z pewnością czuje podekscytowanie tą nową sytuacją, do której tak naprawdę nic nie jest w stanie nas przygotować. Oczywistym jest, że okres ciąży jest naznaczony wieloma trudami natury zarówno fizycznej jak i psychicznej. Jest to czas, gdy organizm kobiety musi dać radę pracować kolokwialnie mówiąc za dwie osoby.

Każda matka martwi się o swoje dziecko. Podczas ciąży ten lęk i poczucie odpowiedzialności na pewno występuje. Możemy spotkać się z szeregiem mitów dotyczących tego błogosławionego stanu. Na szczęście lekarze podejmują działania w kierunku edukacji kobiet ciężarnych.

Jednym z niezwykle często pojawiających się pytań na tematy ciążowe jest czy w ciąży można latać samolotem. Nic dziwnego, że kwestia bezpieczeństwa podczas podróży samolotem wzbudza wątpliwości. Trzeba jednak jednoznacznie powiedzieć, ze latanie w zdrowej ciąży jest jak najbardziej bezpieczne. Należy dodać, ze kobieta obowiązkowo przed planowanym lotem powinna skonsultować się ze swoim ginekologiem w celu potwierdzenia czy jej ciąża ma prawidłowy przebieg. Jeżeli lekarz wyda zgodę na taką podróż nie ma czym się martwić. Warto sprawdzić przepisy danej linii lotniczej ponieważ niektóre mają w nich zawartą informacje do którego tygodnia ciąży w taką podróż można się wybrać. Niektóre linie mówią, że można latać do tygodnia przed planowanym porodem, inne czas dozwolonych podróży ich liniami skracają. Najlepszym czasem na lot samolotem jest drugi trymestr. W trzecim oczywiste jest to, że duży brzuszek może potęgować dyskomfort.

Warto dodać, że kobieta w ciąży powinna zadbać o siebie w czasie takiej podróży trochę bardziej. Ważne jest by wypić dużo wody – ok. 2,5 litra oraz regularnie wstawać, by dostarczyć organizmowi trochę ruchu i zapobiegać zakrzepicy. Spacery do toalety i tak będą nieuniknione w tym stanie. Jednakże nie ma potrzeby stresowania się taką podróżą.

www.przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMycie twarzy
Następny artykułW trosce o nasze czworonogi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here