Kolonialny styl aranżacji wnętrz w pigułce

0
3002
Kolonialny styl aranżacji wnętrz w pigułce

Lubisz meble z duszą? Chcesz, aby twój dom wyglądał oryginalnie, a nie jak z popularnego folderu reklamowego? Lubisz przedmioty jedyne w swoim rodzaju, które wykonane są ręcznie? W takim przypadku warto zapoznać się bliżej ze stylem kolonialnym.

Meble kolonialne można obecnie zakupić bez problemu także w Polsce. W ostatnim dziesięcioleciu stały się one bardzo popularne, dlatego też można znaleźć je w wielu interesujących wariantach do dyspozycji.

Swoje początki meble kolonialne mają w czasach kolonialnych, gdy Europejczycy podróżowali do orientalnych krajów, a tam, na miejscu, zlecali wykonanie mebli, jako że te zabierane przez nich, z gatunków drewna europejskiego, nie były w stanie poradzić sobie w gorącej i wilgotnej aurze. Efektem stały się eleganckie meble nawiązujące do stylu popularnego w Europie, ale wyprodukowane z wykorzystaniem drewna egzotycznego, na przykład wenge, mango, palisandra.

Na bazie mebli kolonialnych powstał również styl kolonialny – styl specyficzny, który stara się odwzorować wnętrza sprzed lat. Jeżeli również myślisz o jego zastosowaniu, zapraszamy do sprawdzenia, jakie są najważniejsze wyróżniki stylu kolonialnego.

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, są to meble kolonialne – wykonane z ciemniejszych, egzotycznych gatunków drewna, ale i z rattanu czy skóry. Masywne szafy, biurka, komody, fotele kolonialne i kanapy czy fotele to tylko kilka propozycji. Kolorystka wnętrz i ich elementów to najczęściej stonowane brązy, beże i biele, a także akcenty zgniłej zieleni, bordo czy żółcieni.

Wnętrza urządzone w stylu kolonialnym najczęściej są ozdabiane oryginalnymi dekoracjami, na przykład są to ręcznie rzeźbione figurki i maski, ciężkie świeczniki kute lub drewniane, kufry, kamionkowe lub metalowe naczynia, ciężkie zasłony, parawany, dywany sizalowe, także akcesoria związane z podróżami, na przykład globusy albo mapy w stylu retro. Wśród kwiatów dominują palmy, orchidee, paprocie i kwiaty egzotyczne.

W internecie możesz już teraz znaleźć wiele ciekawych aranżacji z wykorzystaniem stylu kolonialnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here