Kombajny kosmetyczne – multifunkcyjne rozwiązanie do każdego salonu

0
1340

Zabiegi kosmetyczne stają się obecnie coraz bardziej popularne. W związku z dużym zapotrzebowaniem rośnie też liczba salonów, a więc i konkurencja. Mając wybór, klienci stawiają salonom coraz większe wymagania. Sama konkurencyjna cena obecnie już nie wystarczy. Dla klientów ważna jest również lokalizacja, atmosfera w salonie oraz jego wystrój. Najważniejszymi czynnikami są jednak zdecydowanie – wysoko wykwalifikowany personel oraz dobrej jakości sprzęt.

Szeroki wachlarz usług kontra brak miejsca

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne to duży wydatek. Ich zakup powinien być więc starannie przemyślany. Salon powinien mieć specjalizację, z drugiej strony nie powinna być ona zbyt wąska, żeby już na starcie nie tracić zbyt wielu klientów. Możliwość wykonywania kilku różnych zabiegów oznacza konieczność zakupu większej liczy urządzeń a na to nie zawsze w salonie jest wystarczająca ilość miejsca. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kombajn kosmetyczny.

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne to wielofunkcyjne urządzenia łączące w sobie możliwość wykonywania kilku albo nawet kilkunastu zabiegów. Za pomocą kombajnu kosmetycznego można przeprowadzić między innym zabieg mikrodermabrazji diamentowej, oxybrazji, peeling kawitacyjny, dermomasaż, fototerapię etc. Dostępne funkcje zależą oczywiście od modelu i stopnia jego rozbudowy. Warto wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania lub zdecydować się na model, gdzie samodzielnie można będzie dostosować jego możliwości.

Wady i zalety kombajnów kosmetycznych

Największą zaletą kombajnu kosmetycznego jest jego wielofunkcyjność. Jedno urządzenie zastępuje kilka innych, spełniając dokładnie te same funkcje. Taki sprzęt zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż kilka oddzielnych urządzeń. Pozwala to oszczędzić przestrzeń, uniknąć efektu zagracenia i zdecydowanie poprawia komfort i atmosferę miejsca.

Zdarza się czasami, że jakość wykonania poszczególnych komponentów kombajnu jest niższa niż samodzielnych urządzeń do poszczególnych zabiegów. Żeby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji należy zainwestować w urządzenie renomowanej firmy. Jeśli kupujemy kombajn bez możliwości samodzielnego dostosowania jego funkcji musimy mieć świadomość, że pewnych narzędzi nigdy nie wykorzystamy, co będzie stanowiło jednak jakąś stratę.

Co jest ważne przy zakupie kombajnu?

Jakość i łatwość obsługi to dwie bardzo ważne kwestie w przypadku kombajnu kosmetycznego. Urządzenie musi być całkowicie bezpieczne. Powinno być wyposażone w odpowiednie certyfikaty.  Istotna jest również długość gwarancji, zasady serwisowania i jego szybkość.

Jaki jest koszt kombajnu?

Koszt kombajnu kosmetycznego może się wydawać wysoki, należy jednak pamiętać, że jego cena i tak będzie niższa niż cena zakupu poszczególnych urządzeń oddzielnie. Finalna cena urządzenia będzie zależała od jego producenta oraz w dużej mierze od ilości obsługiwanych przez niego funkcji. Najtańsze kombajny kosztują już nawet kilkaset złotych. Pozwalają one na wykonanie dwóch, trzech podstawowych zabiegów. Bardziej zaawansowane urządzenia, nawet 20-to funkcyjne, mogą kosztować do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kombajn kosmetyczny może być świetną inwestycją. Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest obecnie tak duży że każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here