KOREAŃSKA PIELĘGNACJA – 10 KROKÓW

0
1713
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA – 10 KROKÓW

Już od dłuższego czasu emocje w Europie podgrzewa koreańska pielęgnacja cery. Jest to wyjątkowy sposób na poprawę wyglądu, na przeciwdziałanie starzeniu i ogólnie na wygląd idealny i utrzymywany przez długi czas. Oto słynne 10 kroków w nieco skróconej wersji.

  1. Demakijaż – formalnie demakijaż olejami, ale w praktyce powinien odbywać się w dwóch etapach: najpierw klasyczny płyn na waciku, potem specjalistyczny, oczyszczający olejek do twarzy oriflame, który w rewolucyjny sposób wpływa na cerę.
  2. Mycie – chodzi o przemycie twarzy pianką lub żelem, by wykorzystać produkt na bazie wody, a nie oleju.
  3. Złuszczanie – klasyczny, choć nieklasyczny. Peeling musi być dobrany doskonale, najlepiej indywidualnie do naszej twarzy.
  4. Tonizowanie – zaraz po złuszczaniu, po wcześniejszym czyszczeniu znów decydujemy się na oczyszczanie skóry, tym razem za pomocą tonika.
  5. Esencja – mało popularne, ale dość istotne. Ważne, by aplikować esencję zaraz po toniku.
  6. Serum i ampułka – dalsza część pielęgnacji. Warto pamiętać, że zawsze nakładamy produkty od tych najbardziej rozwodnionych, po najbardziej stężałe.
  7. Maseczka – wyjątkowa i niepowtarzalna. Maseczka to doskonałe odżywienie skóry, a przy tym zabawa w przebieranki.
  8. Krem pod oczy – ważne i niezwykle często zaniedbywane jest zajmowanie się oczami i skórą wokół nich. Tymczasem krem pod oczy jest niezwykle istotny w całym procesie.
  9. Nawilżanie – emulsje, żele, kremy, całonocne maski – wszystko to, co nawilża skórę i pozwala jej poczuć się pięknie.
  10. Filtry przeciw słońcu – wyjątkowo istotne, gdyż promienie UV są w stanie zniszczyć każdy wysiłek, jaki podejmujemy, by wyglądać lepiej.

Koreańska metoda dbania o cerę jest niezwykle popularna, ale też czasochłonna. Przynosi jednak tak znakomite efekty, że wielokrotnie wynagradzają one codzienne poranne i wieczorne batalie z naszą twarzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here