Kosmetyki do opalania. Czy wiesz, jaki będzie najlepszy dla Ciebie?

0
2120
Kosmetyki do opalania. Czy wiesz, jaki będzie najlepszy dla Ciebie?

Chociaż dyktatorzy mody od lat próbują przekonać nas, że opalenizna jest passé, co roku w sezonie letnim na plażach zarówno nadmorskich, jak i nad jeziorami czy basenami jest jednakowo tłoczno. Ładna, brązowa opalenizna ciągle jest powodem do dumy i zazdrości. Niemniej jednak słońce, chociaż jest niezbędne do życia, w dziedzinie opalania nie jest naszym sprzymierzeńcem.

Eksponowanie odkrytej skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych nie tylko przyspiesza proces jej starzenia i pojawienia się pierwszych zmarszczek. Grożą nam także przebarwienia, oparzenia, a w skrajnych przypadkach rak skóry. Dlatego trzeba zawrzeć kompromis z naszą życiodajną gwiazdą. Pozwalając jej brązowić nasze ciała, jednocześnie trzeba zabezpieczyć się przed zgubnym skutkiem kąpieli słonecznych.

Pojęcie „kosmetyki do opalania” jest bardzo szerokie i tak naprawdę zawierają się w nim nie tylko typowe kremy, ale także wszelkie balsamy, emulsje oraz oliwki, również te w sprayu. Na co postawić, czym się zabezpieczyć, jaki rodzaj ochrony przeciwsłonecznej będzie najlepszy? Wszystko zależy od wieku, stanu zdrowia oraz rodzaju skóry.

Małe dzieci bez wątpienia powinny być chronione najsilniej. To właśnie dla nich stworzono kremy z filtrem 50, zapewniające najsilniejszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. W ofercie firmy Ziaja znajdziemy kremy, które mogą stosować już półroczne dzieci. Dla dorosłych pozostaje cała reszta, co wcale nie ułatwia wyboru. Obligatoryjną zasadą jest, iż przy pierwszym intensywny opalaniu w sezonie letnim należy zastosować krem z najwyższym możliwym filtrem. Stopniowo, gdy skóra przyzwyczai się do słońca i nabierze złotej barwy, można używać kremów dających mniejszą ochronę i pozwalających utrwalić opaleniznę.

Ponieważ kąpieli słonecznych zażywamy najczęściej nad wodą, warto wybierając najlepszy dla siebie kosmetyk zwrócić uwagę również na to, czy jest on wodoodporny. W czasie pływania nasze ciało jest jeszcze bardziej narażone na intensywne działanie promieni słonecznych i poparzenia prowadzące do bolesnego schodzenia skóry.

Swego rodzaju nowością są kosmetyki przeznaczone dla osób ze skórą fotowrażliwą, czyli szczególnie narażoną na poparzenia słoneczne. Każda szanująca się drogeria ma w swojej ofercie także preparaty chroniące usta oraz wszelkiego rodzaju pieprzyki i inne znamiona.

W szerokiej gamie produktów do opalania znajdą się i takie, które jednocześnie chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV, przyspieszą proces brązowienia skóry. A po wieczornej kąpieli można użyć emulsji bądź kremu utrwalającego opaleniznę.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here