Kto wypisuje leki na potencję?

0
2245
Kto wypisuje leki na potencję?

Problemy z potencją to bardzo częsta przypadłość, która dotyka zarówno starszych panów, jak i mężczyzn w kwiecie wieku lub nawet bardzo młodych. Przyczyn tego problemu może być wiele. Obejmują one problemy natury psychicznej i emocjonalnej, a także poważne schorzenia. Winowajcą jest często również nieodpowiedni styl życia. Zaburzenia erekcji wciąż niestety stanowią dla większości męskiej populacji temat tabu i powód do wstydu. Do jakiego lekarza udać się z problemami z potencją? Kto może przepisać leki na zaburzenia erekcji?

Do kogo się udać? Czyli o czynnikach zaburzeń erekcji

Ważnym jest, aby uświadomić sobie, że problemy z potencją stanowić mogą złożony problem. Czynników zaburzeń potencji jest wiele i bardzo się od siebie różnią. W zależności od tego, na jakim podłożu są one oparte, pomocne będzie skorzystanie z porady innych specjalistów. Do najczęstszych czynników wpływających na wystąpienie problemów z erekcją należą:

  • nieodpowiedni styl życia (w tym niezbilansowana dieta i mało aktywności fizycznej)
  • narażenie na przewlekły, długotrwały stres
  • problemy natury emocjonalnej
  • palenie tytoniu
  • nadużywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych
  • choroba wieńcowa
  • cukrzyca
  • przerost gruczołu krokowego.

Należy pamiętać, że również przyjmowanie leków na konkretne schorzenia (jak na przykład nadciśnienie) może powodować zaburzenia potencji. 

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu

W chwili wystąpienie problemów z potencją najlepiej udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Będzie on w stanie przeprowadzić dokładny wywiad i na podstawie jego wyników oraz historii zdrowia pacjenta podejmie odpowiednią decyzję. Lekarz pierwszego kontaktu jest oczywiście uprawniony do wypisania recepty na leki – inhibitory fosfodiesterazy typu 5, w tym: sildenafil, vardenafil i tadalafil.

Jako że zaburzenia potencji mogą stanowić objaw zaburzeń pracy organizmu i wskazywać na rozwój poważnych schorzeń (takich jak cukrzyca czy nadciśnienie), to lekarz pierwszego kontaktu może również skierować pacjenta na dodatkowe badania, które wykluczą poważniejsze problemy zdrowotne lub pozwolą na ich specjalistyczną terapię.

Wizyta u specjalisty

Specjalistów, do których można udać się w przypadku zaburzeń prawidłowego funkcjonowania układu płciowego, jest kilku. Oczywiście, każdy z nich może przepisać odpowiednią terapię i lek na zaburzenia potencji.

Pierwszym z nich jest urolog, który zajmie się fizjologicznymi przyczynami zaburzeń erekcji. Urolog sprawdzi stan układu krwionośnego i naczyń w ciałach jamistych penisa – zaburzenia pracy tego układu skutkować mogą problemami z erekcją i można leczyć je lekami doustnymi.

Androlog natomiast sprawdzi, czy problemy z potencją związane są z zaburzeniami hormonalnymi.

Środki bez recepty

Na rynku dostępne są również środki bez recepty. Należą do nich również wymienione wcześniej leki oparte na składnikach aktywnych, takich jak sildenafil , vardenafil i tadalafil. Ich zawartość w lekach bez recepty będzie natomiast mniejsza niż w tych wydawanych na polecenie lekarza. Każdą terapię należy jednak skonsultować z lekarzem bądź farmaceutą.

Niestety, funkcjonuje w naszym społeczeństwie przekonanie o tym, że problemy związane z potencją u mężczyzn są powodem do wstydu. Wielu specjalistów pracuje na tym, by tę świadomość zmienić i zachęcić panów do wizyt w gabinetach lekarskich. Jeżeli jednak nadal występuje wstydliwość związana z zakupem środków farmakologicznych na zaburzenia erekcji, warto skorzystać z usług apteki internetowej aptekadyzurnastargard.pl, która dysponuje lekami i suplementami przeznaczonymi do takiej terapii.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here