Laserowe usuwanie wad wzroku, to bez wątpienia możliwość, aby na stałe pobyć się dokuczliwych okularów, lub soczewek. Można zobaczyć, iż często narasta ilość osób, które stanowią się na uporanie się z dysfunkcją wzroku, korzystając z innowacyjnych sposobów korekty wzroku. Jednakże, zanim zdecydujemy się na zabieg laserowego usuwania choroby wzroku, to musimy dowiedzieć się, na czym to polega, które są wskazania, przeciwskazania do jego zrobienia, jak także należy zaznajomić się z szeregiem innych informacji.
Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania
Z tego tylko zabiegu, nie potrafią zaczerpnąć szczególnie osoby, u których wada wzroku stale się pogłębia, jak także osoby, które zmagają się z patologiami wzroku, takimi jak: zaćma, jaskra, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki i zmiany w rogówce. Przede wszystkim, przeciwwskazaniem są także kłopoty z cukrzycą, tarczycą, jak także przeróżnego typu kłopoty kardiologiczne, lub również onkologiczne. Przeciwwskazaniem, jest też stan zapalny, oczu, dolegliwości tkanki łącznej, zaburzenia reumatyczne, jak także dolegliwości infekcyjne. Także nie można zrobić laserowej korekcji w czasie ciąży, a również podczas karmienia piersią.
Laserowa korekcja wzroku – przebieg
Zanim zostanie wykonany zabieg laserowej korekty wzroku, następuje sprawdzenie, lub u chorego nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonana zabiegu, jak i specjalista wybiera najodpowiedniejszy sposób laserowej korekcji, a do tego zapewne jest konieczna dokładna kwalifikacja oka. Chory, u którego zostanie wykonany zabieg, blisko 7 dni przed jego wykonaniem, musi przestać nosić soczewki. Gdy chory udaje się do kliniki, to przed badaniem, pacjentowi zaaplikowane zostają krople rozszerzające źrenice, więc również poleca się, aby blisko 2-3 godzin po zakończeniu analizowania, chory nie prowadził samochodu. Specjalista wykonywa następujące analizowania: komputerowe badanie wzroku, badanie ostrości wzroku do bliży oraz do dali, subiektywne badanie refrakcji. Inne analizowania to: tonometria) – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową, pachymetria – badanie grubości rogówki, topografia rogówki i ocena przedniego oraz tylnego odcinka oka. Gdy specjalista uzyska wszystkie wyniki, podejmuje decyzję, lub u chorego może być wykonana laserowa korekcja wzorku, a skoro tak, to wybiera prawidłową formę, która doskonale sprawdzi się u danego chorego. także specjalista udziela pacjentowi wszystkich danych na temat procesie zabiegu, rozwiewa wszystkie wątpliwości chorego, odpowiada na jego pytania,. Potem odbywa się inne analizowania w dniu, w którym jest zostać wykonany zabieg. W tym dniu chory musi łączyć się do wszystkich wytycznych i wskazań specjalisty. Przede wszystkim zalecenia te dotyczą: ograniczenia spożycia napojów zawierających wielkie liczby kofeiny, starannego umycia głowy, twarzy, a zwłaszcza oczu oraz nieużywania perfum i dezodorantów. Sam zabieg jest niezwykle krótko, ponieważ tylko kilkadziesiąt sekund, do tego wiązane jest znieczulenie miejscowe, które stosowane jest w formie kropel do oczu, dzięki czemu podczas wykonywania zabiegu, chory nie czuje żadnego bólu, a może być mały dyskomfort. Chory, oczywiście winien kojarzyć się do wszelkich wskazań chirurga, bo jest więc niewątpliwie niezwykle, a to bardzo istotne.