Liposukcja, czyli jak pozbyć się oponki na brzuchu

0
2486

Usuwanie tłuszczu z brzucha i talii metodą chirurgiczną staje się co raz bardziej popularne. Warto jednak pamiętać, że liposukcja, choć niewątpliwie jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem modelowania sylwetki, nie zastąpi aktywności fizycznej oraz zdrowej diety. Pacjenci, którzy przeszli już zabieg odsysania tłuszczu także powinni przestrzegać zasad zdrowego żywienia oraz pamiętać o regularnych ćwiczeniach, ponieważ niska aktywność i nieodpowiednia dieta może spowodować nagromadzenie się tłuszczu w innych partiach ciała, a co za tym idzie – zniweczenie efektów przeprowadzonego zabiegu.

Komu zaleca się chirurgiczne usuwanie tłuszczu z brzucha?


Odsysanie tłuszcu najlepsze efekty przynosi u osób szczupłych, które nie wykazują nadwagi, a nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest u nich głównie w okolicach brzucha. Osoby takie często nie są w stanie pozbyć się jej w naturalny sposób, czyli ćwicząc oraz przestrzegając diety, ponieważ uniemożliwiają im to pewne uwarunkowania genetyczne. Pacjenci otyli natomiast niejednokrotnie wymagają kilku zabiegów liposukcji brzucha, a ponadto niezbędne jest w ich przypadku chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry z okolic, z których usunięta została tkanka tłuszczowa.

Przebieg zabiegu


Liposukcja brzucha wymaga znieczulenia. Najczęściej jest to znieczulenie ogólne, jednak bardziej nowoczesne metody pozwalają na zastosowanie znieczulenia zewnątrzoponowego lub miejscowego. W pierwszym etapie chirurg wykonuje kilka drobnych nacięć w skórze pacjenta. Następnie poprzez nacięcia wprowadzona zostaje kaniula, która po podłączeniu do aparatu ssącego – odsysa tłuszcz. Jedną z wykorzystywanych do liposukcji technik jest tak zwana technika TUMESCENT, która polega na rozcieńczeniu tkanki tłuszczowej roztworem z adrenaliny, soli fizjologicznej oraz środka znieczulającego. Dzięki temu tłuszcz znacznie łatwiej odessać kaniulą, a samą kaniulę łatwo przesuwać pod skórą, co eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych nacięć. Liposukcja brzucha umożliwia usunięcie około 4 litrów tłuszczu. Odessanie większej ilości wiąże się z przeprowadzeniem kolejnego zabiegu.

Ubrania uciskowe po liposukcji


Da uzyskania lepszych efektów zabiegu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także dla zminimalizowania ryzyka powikłań pooperacyjnych (między innymi wytworzenia się zakrzepów i zatorów żylnych), pacjent od razu po zabiegu nakłada specjalne ubrania uciskowe. Lekarze zalecają noszenie jej minimum 4 tygodnie po przeprowadzonej liposukcji, choć badania wykazują, że dłuższe stosowanie odzieży uciskowej pozwala lepiej wymodelować sylwetkę.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here