Lustra w mieszkaniu a zasady feng shui

0
7750
lustra

Lustra to ulubione elementy wyposażenia wnętrz. Wieszamy je w domach i mieszkaniach ze względów praktycznych, estetycznych, ale również powiększając optycznie za ich pomocą pomieszczenia. Co o wieszaniu luster mówią zasady feng shui?

Feng shui to wywodząca się ze starożytności chińska sztuka aranżowania przestrzeni. Jej celem jest zapewnienie przepływu pozytywnej energii w poszczególnych pomieszczeniach mieszkalnych lub użytkowych tak, by zapewnić komfort właścicieleom i stworzyć dla nich przyjazną przestrzeń. Feng shui zdobywa na świecie coraz więcej zwolenników, podobnie jest w Polsce. Jednym z ważniejszych elementów w feng shui są lustra. Sprawdźmy, jak nie powinno się ich wykorzystywać w przestrzeni i jak je właściwie wieszać oraz jak dobrze zaaranżować lustra na zamówienie.

Czego unikać?

Zasady feng shui jasno określają, czego należy unikać, wieszając lustra, by nie uciekała nam pozytywna energia oraz pomyślność. Feng shui zabrania wieszać lustra:

  • po prawej stronie przedpokoju – wprowadza to nerwową sytuację w domu, przyczynia się do kłótni, odbija zużytą energię;
  • naprzeciwko okna – energia nie przepływa wtedy odpowiednio w domu;
  • w sypialni – powoduje bezsenność;
  • tak, by odbijały brzydkie, nieestetyczne przedmioty;
  • naprzeciwko drzwi wejściowych – powoduje to ucieczkę energii z domu;
  • tak, by odbijały drzwi do łazienki – może spowodować utratę bogactwa wraz z wypływającą wodą.

 Gdzie wieszać lustro?

 Skoro istnieje szereg zakazów w feng shui, gdzie nie należy wieszać lustra, istnieją także wskazówki, gdzie powinno się lustra umieszczać:

  • małe lustra wieszać w kuchni – zapewni bogactwo;
  • w salony tak, by odbijały piękne przedmioty – to zapewni przepływ energii chi;
  • jeśli wybieramy duże lustra, zdecydujmy się na takie, które pokazują całą sylwetkę, łącznie z nogami – zapewnia to odbitej osobie lepszy przepływ wewnętrznej energii.

Skąd takie zakazy i nakazy w feng shui? Lustro ma niebagatelne znaczenie w chińskiej aranżacji przestrzeni. Jego podstawową funkcją jest ochrona przestrzeni mieszkalnej przed niekorzystnym oddziaływaniem otoczenia, tego co na zewnątrz (na przykład wysokie budynki, skrzyżowania, drogi). Lustra pomagają także kierować odpowiednio przepływem pozytywnej energii chi. Według feng shui, jeśli chcemy zachować bogactwo i spokój, musimy powiesić lustra w odpowiednich miejscach. Nie zapominajmy, że powielanie w odbiciach przedmiotów, pomnaża ich ilość. To dlatego w wielu chińskich sklepach lustra wiesza się tak, by odbijały kasę i tym samym pomnażały pieniądze.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here