Magnetoterapia

0
1438

Magnetoterapia jest to pewnego rodzaju zabieg wykonywany podczas rehablitacji fizjoterapeutycznej. Magnetoterapia ma za zadanie odziaływać na komórki pola magnetycznego – skąd pochodzi jej nazwa.
Dzięki temu zabiegowi tkanki szybciej się regenerują, goją, a ból staje się nie tylko mniejszy, ale mniej odczuwalny.
Magnetoterapia może również działać przeciwzapalnie.
Zabieg ten pomaga usprawniać tkanki, ponad to jest wykorzystywany w różnego rodzaju zabiegach. Pole magnetyczne powinno przyspieszać odbudowę struktur tkanek, działać przeciwzapalnie oraz łagodzić bóle różnego pochodzenia.
Głównymi wskazaniami do rozpoczęcia rehabilitacji pod tym kątem są: osteoporoza, nadciśnienie tętnicze i choroby kobiece, czy reumatyzm.
Magnetoterapia w głównej mierze polega na wnikaniu pola magnetycznego w głąb różnych fragmentów ciała. Jest to sposób na dotarcie do każdej komórki, czy błon komórkowych. Ułatwia to przedostanie się do komórek i tkanek – tlenu i substancji odżywczych. Dzięki temu, że magnetoterapia w sposób bezpośredni oddziałuje na komórki, przyśpiesza ich rozwój i przyswajanie tlenu.
Podczas zabiegu umieszczamy chorą część ciała na specjalnej obręczy. Magnetoterapia przewiduje około 10 spotkań, z których każde trwa po około 10-30 minut. Dawka i natężenie pola mają na uwadze stan zdrowia pacjenta – im bardziej jest on poważny, tym dawka jest mniejsza.
Podczas zabiegu trzeba zdjąć całą biżuterie, paski, kolczyki i inne elementy metalowe, w tym nawet protezę zębową, oraz wyjąć telefon komórkowy. Wszystkie te elementy mogłyby wpłynąć na pracę pola magnetycznego.
Magnetoterapia to mało inwazyjne badanie, ale nie jest bezpieczne dla wszystkich. Istnieje wiele różnego rodzaju grup, pośród których ten rodzaj terapii mógłby przynieść więcej szkody, niż pomocy. Magnetoterapii nie wykonuje się u kobiet w ciąży, pacjentów z ciężkimi chorobami serca, lub z wszczepionym rozrusznikiem. Nie stosuje się tej terapii również na pacjentach cierpiących na nowotwory, lub na tych którzy przechodzą ostre infekcje.

www.med-online.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here