Manicure hybrydowy – piękno na paznokciach

0
4465

Manicure hybrydowy to jeden z cieszących się dużym zainteresowaniem trendów oferowanych obecnie przez gabinety kosmetyczne. Kobiety chętnie korzystają z tej formy zdobienia paznokci, bowiem gwarantuje ona atrakcyjny i długotrwały efekt. Lakier hybrydowy pięknie prezentuje się na paznokciach i utrzymuje się na płytce od dwóch do nawet kilku tygodni.

Manicure hybrydowy – na czym polega i jak długo trwa zabieg?

To idealna alternatywa dla często stosowanego żelu lub akrylu. Utwardzenie lakieru hybrydowego w lampie LED i UV gwarantuje dużą wytrzymałość powłoki oraz wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Wykonanie zabiegu polega na nałożeniu dwóch warstw lakieru. Pierwszą stanowi baza hybrydowa, której zadaniem jest utwardzenie płytki paznokcia. Druga to lakier powierzchniowy, który odpowiada za estetykę i efekt końcowy. Przewagą tej metody nad metodą żelową jest to, że manicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia. Poza tym, można go wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w zaciszu domowym, po uprzednim dokonaniu zakupu odpowiedniego sprzętu.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od stanu wyjściowego paznokci, gdyż niekiedy wymagają one wstępnych zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo to, profesjonalna kosmetyczka powinna całość wykonać w przedziale 40-45 minut.

Manicure hybrydowy – komu jest szczególnie polecany?

W zasadzie to zabieg idealny dla każdego. Pięknie będzie się prezentował na zdrowych i długich paznokciach, stanowiąc idealny efekt dekoracyjny. Ze względu na dużą wytrzymałość sprawdza się bez względu na charakter codziennie wykonywanych czynności zawodowych oraz domowych (również w kontakcie z chemią domową).

W przypadku krótkich i łamliwych paznokci, lakier hybrydowy to sposób na ich utwardzenie i wzmocnienie, dzięki czemu nie będą podatne na pęknięcia.

Podsumowanie – zalety manicure hybrygowego

Główną zaletą jest efekt końcowy. Paznokcie hybrydowe wyglądają na bardzo zadbane, a taki stan utrzymuje się przez długi okres czasu. Lakier nie odpryskuje, nie pojawiają się na nim odpryski czy odbarwienia, nie ma zatem potrzeby stosowania częstych i uciążliwych poprawek, jak w przypadku zwykłego lakieru. Dobrze z niego skorzystać przed ważnymi okazjami, uroczystościami bądź wyjazdami.

Kwestią kluczową jest bezpieczeństwo dla płytek paznokci – nie zostają one uszkodzone, co ma miejsce w przypadku żalu i akrylu, które uniemożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza. Dodatkowo, oferowane formuły są zazwyczaj hypoalergiczne.

Oczywiście można wskazać na możliwość wykonania rozmaitych stylizacji paznokci – malowane w jednym kolorze, w wielu barwach, ombre, z zastosowaniem naklejek, cyrkonii, koralików itp. Jedynie wyobraźnia może ograniczać w tym względzie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here