Masaż LOMI LOMI

0
3398
Masaż LOMI LOMI

Masaż Lomi-Lomi narodził się na Hawajach, gdzie praca nad ciałem zajmuje bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Z założenia miał on prowadzić nie tylko do fizycznego odprężenia, ale także zapewnić osiągnięcie psychicznego dobrostanu. Był również wykorzystywany przez szamanów podczas rytualnych obrzędów.

Lomi-Lomi to specyficzny rodzaj masażu, podczas którego wykorzystuje się elementy śpiewu oraz tańca masażysty. Wszystko odbywa się przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki i ma prowadzić do osiągnięcia głębokiego stanu odprężenia. Masaż ten wykonuje się za pomocą dłoni, przedramion oraz łokci. Intensywność ucisku dostosowuje się oczywiście do upodobań i indywidualnych potrzeb klienta. Może on zatem wybrać spośród ucisku lekkiego, silnego lub mocnego. Podczas sesji masażysta wykonuje płynne i harmonijne ruchy w rytm tradycyjnej hawajskiej melodii. Jeden zabieg trwa przeważnie od 1 – 1,5 godziny. Najpierw masowana jest tylna część ciała pacjenta, a następnie przednia. Masaż Lomi-Lomi obejmuje całe ciało, za wyjątkiem stref intymnych.

masaż hawajski

Dzięki wprowadzeniu klienta w stan głębokiego relaksu, masaż ten pozwala uwolnić go od stresu oraz wszelkich zmartwień i trosk dnia codziennego. Lomi-Lomi niweluje emocjonalną blokadę, pobudza do działania i wpływa na poziom samoakceptacji pacjenta. Wyzwala również pozytywną energię oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i duszy, przez co nabiera on jeszcze większej chęci do życia. Klient po zakończonym zabiegu czuje się lekki i wyciszony. Negatywne myśli ustępują, dlatego też może on bez przeszkód skupić się na teraźniejszości.

Oprócz działania odprężającego, masaż Lomi-Lomi posiada także charakter leczniczy. Odpowiednio wykonany poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia odporność oraz usuwa toksyny z naszego organizmu. Masaż Lomi-Lomi rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, uelastycznia stawy oraz stabilizuje pracę całego układu nerwowego. Posiada również działanie kosmetyczne, bowiem dzięki zastosowaniu ciepłego i wonnego oleju, nasza skóra bardzo szybko staje się odżywiona i wypielęgnowana.

Jak widać, masaż Lomi-Lomi to prawdziwa uczta dla naszego ciała i ducha, dzięki której naprawdę się zrelaksujemy. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy żyjemy w pośpiechu Lomi-Lomi jest jak najbardziej zalecany!

Źródło:

Masaże ogólnie – https://pl.wikipedia.org/wiki/Masaż

Masaż hawajski Paradizzo Warszawa – http://paradizzo.pl/masaz-hawajski/

Kursy masażu Lomi Lomi – https://kahi.com.pl/kurs-lomi-lomi/

Materiał promocyjny.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here