Maseczki hepa

0
3589
Maseczki hepa

Na rynku jest w tej chwili wiele masek i maseczek. Można dostać zawrotu głowy. A jak wybrać? To dopiero schody. Wystarczy rzucić okiem, aby skonstatować, że maska masce nierówna. Skąd wiedzieć, którą powinniśmy nabyć?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, przed czym maska ma nas chronić. Jakie są nasze potrzeby. Czytajmy wszelkie informacje producenta. To konieczne, aby maseczki właściwie stosować. Musimy się też stosować do wszelkich zaleceń producentów masek. Jakie przeznaczenie, jaka żywotność, jak prać, jak dezynfekować czy konserwować, jeśli to maska wielokrotnego użycia. Trzeba nauczyć się też poprawnego zakładania i zdejmowania maski, żeby nie narazić się na kontakt z wirusami czy bakteriami, albo innymi patogenami. Trzeba ją dobrze dopasować do twarzy.

Z całej tej kafeterii masek i maseczek wyróżniają się maseczki hepa. Chodzi tu oczywiście o filtr HEPA. Sama nazwa dotyczy materiału, który jest filtrem. Powszechnie stosowany jest w systemach wentylacji i np. odkurzaczach. Materiał wykonany jest z włókna szklanego. Maseczka hepa wykazuje skuteczność przy cząsteczkach od 0,01 mikrometra. Powinny więc zatrzymywać koronawirusy, ale nie tylko. Maseczki hepa dzięki wysokiej skuteczności filtracji wyłapują z powietrza mnóstwo patogenów, m.in.: grzyby, pleśń, pierwotniaki, bakterie i wiele różnych wirusów.
Zawsze przed zakupem sprawdźmy jaką certyfikację posiada maseczka czy filtr. Ponieważ występują różne poziomy skuteczności i rodzaje zastosowań. Używa się ich w przemyśle, zakładach żywności, opiece medycznej, przy produkcji elektroniki czy farmaceutyków ect.

Maseczka hepa powinna zapewnić wysoką skuteczność przy oczyszczaniu powietrza. O tym nie decyduje jednak sam filtr, lecz także szczelność samej maski. Zadbajmy więc o jej dopasowanie i właściwe użytkowanie. Przy zakupie masek hepa sprawdźmy certyfikaty. Klasyfikacja europejska to EN – 149, amerykańska zaś to 42 CFR 84. Certyfikaty to rękojmia skuteczności maseczek, a co za tym idzie bezpieczeństwa naszego i naszych najbliższych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here