Masturbacja – co trzeba o niej wiedzieć

0
2241
masturbacja

Masturbacja – czy toto popularne? Na momencie wieków opinie na punkt masturbacji ulegały wielu przemianom. Niegdyś uchodziła za czynność prowadząca do stagnacji i szaleństwa, dziś ma się ją zbyt własną potrzebę, umożliwiającą osiągnięcie satysfakcji fizycznej oraz potrzebną w kuracji schorzeń seksualnych. Dowiedz się co zatem stanowi masturbacja oraz jakie są jej wyniki.

Masturbacja – podstawowe fakty

Masturbacja – co zatem takiego? Określenie to znaczy bezpośrednie podrażnianie organów płciowych, które ma wesprzeć w powodzeniu orgazmu. Masturbacji wtórują fantazje seksualne, które często zasilane są oglądaniem filmów lub obrazków o charakterze fizycznym lub pornograficznym. Dlaczego się masturbujemy? Celem masturbacji jest rozwiązanie rozciągnięcia fizycznego i sprawienie radości. Właściwie robi to każdy, także osoby samotne, jak także mający partnera płciowego – w związku z badaniami 95% ankietowanych panów i 89% kobiet przyznało, że się masturbuje. Dla grupy mężczyzn to zarówno ważne wrażenie seksualne, natomiast w wypadku dzieci jest ona składnikiem przy ich wzroście fizycznym oraz stylem na odkrycie swojej cielesności. Nie zawsze jednak stymulowanie naszych organów płciowych było uważane jako zwykłe. Poprzednie stulecia piętnowały masturbację jako grzech, szaleństwo, opętanie, nerwicę i czynnik wzrostu wielu dolegliwości i wad, takich jak rzeżączka, duszności, stulejka (zwężenie otworu napletka), zwiotczenie mięśni podbrzusza, mdłości, biegunka. Potrafimy się nawet spotkać z mitami, że osobom, jakie się masturbują, zagraża trądzik, ślepota albo porost włosów na rękach. Stanowią toż przecież tylko teorie, które nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości.

Co obecne stanowi masturbacja?

Masturbacja (odmiennie uznawana jako onanizm lub samogwałt) to stymulacja własnych organów płciowych oraz stref erogennych, w celu zapewnienia radości i rozładowania rozciągnięcia płciowego, bez udziału ślubnego bądź kobiety.

Kto się masturbuje?

Wedle badań seksuologów, masturbacja pośród dojrzewającej młodzieży, jest działaniem powszechnym. Na bazie anonimowych ankiet, utrzymuje się, że blisko 84% chłopców oraz 79% dziewcząt, między trzynastym a osiemnastym rokiem życia, regularnie masturbuje się. Jednak masturbacja dotyczy i osób u których mechanizm dojrzewania szybko się zakończył, obojętnie albo są to osoby samotne bądź ponadto będące dziś w związkach. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że masturbacja pośród osób odpowiedzialnych następuje trochę rzadziej. Główną etiologią tego występowania są kwestie hormonów płciowyc, których stan u osób dojrzały jest większy niż u nastolatków.

Z czego wynika masturbacja?

masturbacjaMasturbacja wychodzi z popędu seksualnego oraz stanowi środek na rozwiązanie rozciągnięcia płciowego bez odbywania kontatu płciowego. Przez pieszczoty własnych organów fizycznych i okolic erogennych dociera do orgazmu, u Panów kończącego się także wytryskiem nasienia.

Masturbacja – jakie są jej korzystne efekty?

Z rozwojem lat zdanie specjalistów na temat masturbacji rozpoczęło się zmieniać i rzeczywistość nie uznaje się już, że dotykanie siebie skutkuje kłopotami zdrowotnymi. Masturbacja jest wykorzystywana w kuracji fizycznej par albo podobnie jako środek na redukcję napięć i stresu. Ponadto zakłada się, że poprawia samoocenę i cały dobrostan, u osób i łagodzi nieprzyjemne objawy połączone z napięciem przedmiesiączkowym. Zapewnia też osiągnięcie satysfakcji fizycznej osobom, które nie mają partnerów czyli nie są jeszcze skłonne do powstania współżycia. Co szczególnie ważne uczestniczy w atrakcyjniejszym zrozumieniu swego ciało oraz osobistych preferencji – to i że stanowi dobry pomysł na obcowanie z inną osobą. Odgrywa też ważną pracę w ochronie dolegliwości przenoszonych drogą płciową.

Czy masturbacja ma właściwości?

Rozładowanie napięcia fizycznego stanowi jakąś z lekkich, ludzkich potrzeb, jednak onanizowanie się to problem, który nadal wzbudza dużo kontrowersji. Są sytuacje, kiedy wiąże się ze schorzeniami, są to przecież kwestie indywidualne. Objawem ostrzegawczym jest rzecz, kiedy masturbacja negatywnie przychodzi na usposobienie lub informajce w stosunku. Niepokój powinna wzbudzić masturbacja wykonywana wymyślnymi technikami, które zasadniczo dzielą się ze środków stymulacji organów płciowych podczas klasycznego w układzie płciowego, a jeszcze poddawanie się dewiacyjnym wyobrażenom wspomagającym osiągnięcie satysfakcji. Odchodzącą z podstawy formą samozadowolenia jest też masturbacja publiczna. Choć masturbacja jest miła, specjalną uwagę powinny wziąć osoby korzystające akcesoriów takich jak wibrator – niezbędne jest tu utrzymanie czystości i stosowanie spośród obecnego standardu „zabawek” erotycznych indywidualnie, gdyż niosą one ryzyko chorób. Pamiętaj, że do masturbacji należy stosować tylko obiekty głównie do tego określone.

Czy masturbacja może zaburzyć produkcję spermy u ludzi?

Nie, to dodatkowy mit, który łączy się z punktem masturbacji. Sperma jest wytwarzana przez cały czas oraz chociaż zaraz po ejakulacji może przejść po krótkim czasie, zanim mężczyzna znów będzie do niej przygotowany,, zdarzenie więc nie powinno budzić lęku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here