Medycyna estetyczna sposobem na pokonanie kompleksów?

0
4035
Medycyna estetyczna sposobem na pokonanie kompleksów?

Żyjemy w czasach, gdzie coraz częściej ideałem piękna nazywane są „instagramowe modelki”, które nie mają zbyt wiele wspólnego z naturalnością. Poprawione usta, wymodelowane rysy twarzy, powiększone piersi – to tylko kilka z zabiegów, których się podejmują. Programy typu reality show, które są obecne w telewizji czy okładki popularnych magazynów rozpowszechniają wizerunek kobiety wyidealizowanej. Wiele młodych dziewcząt ma problemy z akceptacją swojego ciała. Jedne po jakimś czasie potrafią wyleczyć się z kompleksów, inne zaś mają z tym duży problem.

Na szczęście mamy wpływ na swój wygląd – zbędne kilogramy możemy zrzucić poprzez ćwiczenia czy dietę, krótkie rzęsy możemy zastąpić bujnym wachlarzem, a włosy – doczepić. W obecnych czasach przychylniej spogląda się także na medycynę estetyczną. Coraz więcej kobiet decyduje się na różnego rodzaju zabiegi, gdyż to sprawia, że czują się piękniejsze i atrakcyjniejsze. Jeżeli ma to wpływać na ich samopoczucie i samoocenę, to dlaczego z tego nie korzystać?

Zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko botoks!

Wiele z nas myśląc o zabiegach medycyny estetycznej (zobacz: https://scanmed.pl/oferty/centrum-medycyny-estetycznej) ma od razu skojarzenie z botoksem. Faktycznie – zabiegi, do których używa się toksyny botulinowej są w medycynie estetycznej bardzo popularne, jednak do klinik medycyny estetycznej przychodzimy nie tylko po to, by wypełnić zmarszczki. Z jakich zatem zabiegów korzystają Panie?

Zabiegiem zyskującym ostatnio na popularności jest mezoterapia igłowa, która służy do pobudzenia i zrewitalizowania cery, dzięki czemu możemy odzyskać jej blask. Po zabiegu cera jest elastyczna i odżywiona, ujędrniona i odświeżona. Rezultatów możemy spodziewać się nawet już po pierwszej sesji! Więcej informacji o mezoterapii igłowej znajdziesz tu: https://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow/uslugi/mezoterapia-iglowa

Panie decydują się również często na modelowanie twarzy z wykorzystaniem tzw. nici liftingujących. Nici wprowadzane są pod skórę pod znieczuleniem. Za pomocą tej metody możemy modelować owal twarzy i pozbyć się drugiego podbródka, możemy również poprawić kształt naszych brwi czy podnieść skórę policzków oraz czoła.

Jednym z najbardziej lubianych przez kobiety zabiegiem jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Bardzo często małe i wąskie usta mogą być źródłem kompleksów, dlatego zabieg powiększenia ust jest w tym przypadku wybawieniem! Kwas hialuronowy oprócz właściwości pozwalających na wypełnienie naszych ust, poprawia stan i nawilżenie skóry ust.

Czy medycyna estetyczna może nam pomóc nabrać pewności siebie?

Borykając się z różnymi kompleksami, czasami ciężko jest nam uwierzyć w siebie i własną atrakcyjność. Małe usta, drugi podbródek, cienie pod oczami, zmarszczki – to wszystko skutecznie potrafi spędzić nam sen z powiek. Medycyna estetyczna może w tym przypadku okazać się bardzo pomocna.

Sprawdź placówki oferujące zabiegi medycyny estetycznej: https://scanmed.pl/specjalizacje/medycyna-estetyczna

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here