Metody antykoncepcji – która najlepsza?

0
1319

O metodach i samej antykoncepcji uczymy się już na poziomie gimnazjum podczas wychowania do życia w rodzinie. Jednak dorosłe życie weryfikuje naszą wiedzę i często zdajemy sonie sprawę, że tak naprawdę nie wiemy, jaką metodę zabezpieczenia najlepiej zastosować. Obecny postęp daje nam do wyboru różne opcje. Metody antykoncepcji – jaką wybrać?
Obecnie najskuteczniejszą z metod jest implant antykoncepcyjny, który wszczepia sobie kobieta, jednak jest to jedna z droższych metod. Innymi są wszelkie środki plemnikobójcze, wkładki domaciczne, prezerwatywy, tabletki, zastrzyki, plastry lub chipy antykoncepcyjne. Jednak nie każda z tych metod pasuje do każdego typu człowieka, dlatego przed wyborem należy dobrze zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami poszczególnych metod.

Burczenie w brzuchu – oznaka głodu czy poważny problem?
Zazwyczaj nie przejmujemy się burczeniem w brzuchu – ot, jesteśmy po prostu głodni. Jednak gdy ciągle nasz brzuch burczy, mimo że nie jesteśmy głodni, trzeba się temu bliżej przyjrzeć. Przyczyny takiego stanu mogą być różne – nagła zmiana diety, nietolerancja niektórych pokarmów, nadmiar napoi gazowanych czy jedzenie w pośpiechu, wrzody a także zespół nadwrażliwości jelita grubego.

Stres towarzyszy przeciętnemu człowiekowi praktycznie codziennie. Czynnikami są praca, rodzina, brak odpoczynku. Badania dowiodły, że stres bardzo silnie wiąże się z cukrzycą, co jest dosyć niepokojące. Cukrzyca i stres to niedobre połączenie, gdyż może to razem prowadzić do dalszych schorzeń w organizmie. Jednak cukrzyk, jak i zdrowy człowiek może nauczyć się panować nad stresem – panując nad oddechem, ćwicząc jogę, czy po prostu rozwiązując własne problemy.

www.rajnet.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here