Mężczyzna i sex po 40-stce

0
367
Mężczyzna i sex po 40-stce

Zaburzenia erekcji mogą być oznaką poważniejszego problemu zdrowotnego, zwłaszcza u mężczyzn w średnim wieku. Około 40% mężczyzn po czterdziestce ma bądź miało w przeszłości, trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji.

Chociaż problem mężczyzna z erekcją jest powszechny, to ciągle należy do tematów tabu. Przyczyny występowania tej przypadłości są różne.

Oznaki zaburzeń erekcji po czterdziestce

W większości przypadków erekcji nie można wywołać na żądanie. Tak więc, kiedy czasami masz problem z erekcją, nie masz się czym martwić. Jednak jeśli częściej zauważasz te objawy, możesz doświadczać zaburzeń erekcji.

Jeśli doświadczasz zaburzeń erekcji po czterdziestce, ważne jest, aby poddać się badaniu kontrolnemu, ponieważ mogą one być wczesnym sygnałem ostrzegawczym poważnego problemu zdrowotnego, takiego jak choroba układu krążenia.
Problemy z erekcją są stanem łatwym do leczenia, nie ma jednak powodu, aby z tym żyć. Czasami istnieje konieczność leczenia farmakologicznego i rozwiązaniem staje się lek na potencję.

Psychologiczne przyczyny zaburzeń erekcji po czterdziestce

 • Stres

  Stres może być zabójcą „męskości”. Dzieje się tak dlatego, że jeśli zostanie wywołana reakcja stresowa, twoje ciało może wejść w tryb „walki lub ucieczki”i skierować krew z dala od penisa, co utrudnia uzyskanie lub utrzymanie erekcji.

 • Kryzys wieku średniego

  Stereotypem jest tutaj mężczyzna po czterdziestce, który kupuje szybkie wyścigowe auto i spotyka się z kobietą, która jest o połowę młodsza. Prawdziwy kryzys wieku średniego wiąże się ze zmianą całego życia w pośpiechu i zwykle dotyka mężczyzn w wieku 40 i 50 lat. Może być wywołany przez: poczucie niezadowolenia z elementów swojego życia, poczucie, że czas na osiągnięcie celów jest coraz krótszy. Uczucia te mogą wywołać uczucie niepokoju lub stresu.

 • Złe samopoczucie

  Depresja jest bezpośrednio związana z zaburzeniami erekcji, więc jeśli po czterdziestce czujesz się trochę przygnębiony i masz problemy z erekcją. Te dwa czynniki mogą być ze sobą powiązane.

Czynniki związane ze stylem życia, również mogą powodować zaburzenia erekcji:

 • Palenie
 • Picie w nadmiarze lub zażywanie narkotyków i używek
 • Brak snu
 • Uczucie ogólnego wyczerpania
 • Brak czasu na sen, ćwiczenia, zdrową żywność lub zabawę

Fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji w wieku 40 lat

Choroby układu krążenia -są często wczesnym sygnałem ostrzegawczym choroby sercowo-naczyniowej. Według badań mężczyźni cierpiący na zaburzenia erekcji w wieku 40 lat byli 50 razy bardziej narażeni na choroby sercowo-naczyniowe.

Niski poziom testosteronu -Może wpływać na sprawność seksualną na inne sposoby, poza zmniejszeniem erekcji, na przykład poprzez zmniejszenie pożądania seksualnego lub zwiększenie zmęczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here