Mezoterapia – komórki macierzyste jako sposób na leczenie łysienia

0
2101

Łysienie to problem, który do niedawna dotyczył tylko mężczyzn. Jednak inwazyjne kuracje farmakologiczne, stresujący tryb życia oraz nagłe zmiany hormonalne sprawiają, że z tym problemem stykają się także kobiety. Na rynku dostępne są różne kuracje, których efektem ma być wzmocnienie cebulek włosowych i zahamowanie ich dalszego wypadania. Coraz częściej do takich kuracji zalicza się także mezoterapię. Czym jest mezoterapia Katowice to już wiedzą, korzystając od lat z usług specjalistów, którzy w oparciu o odkrycia medycyny estetycznej zwalczają dość powszechne przypadłości u pacjentów.

Mezoterapia i jej skuteczność


Od kilku lat mezoterapia jest wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej jako skuteczny sposób na poprawienie kondycji włosów. W wielu przypadkach stosowane w niej osocze bogatopłytkowe pozwala na poprawienie stanu skóry głowy, wzmacnia włosy oraz zatrzymuje ich nadmierne wypadanie. Mezoterapia komórki macierzyste wykorzystuje głównie do stworzenia specjalnego preparatu, który następnie będzie wstrzyknięty równomiernie w skórę głowy. W wielu przypadkach leczenie łysienia komórkami macierzystymi daje bardzo dobre efekty już po pierwszym zabiegu, jednak aby podtrzymać efekty kuracji zaleca się powtórzenie zabiegu. Pojedyncza mezoterapia trwa około 60 minut i jest wykonywana z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi


Komórki macierzyste, uzyskiwane najczęściej z krwi pacjenta, są powszechnie stosowane do leczenia wielu schorzeń. Naukowcy odkryli, że może je wykorzystywać także mezoterapia Komórki macierzyste w tym przypadku pozyskiwane są z niewielkiej ilości krwi, jaką pobiera się od pacjenta. Z krwi uzyskuje się odpowiednio stężone osocze, bogate w komórki macierzyste, które następnie przy pomocy cienkiej igły wprowadza się w skórę głowy. Wprowadzenie komórek macierzystych w skórę głowy pobudza procesy regeneracji, wzmacnia cebulki włosowe oraz działa stymulująco na połączenia kolagenowe. W wielu przypadkach leczenie łysienia z wykorzystaniem komórek macierzystych wykazuje także pozytywny wpływ na ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu przyspieszone są procesy wzrostu włosów, a uśpione cebulki zaczynają produkować nowe, silniejsze włosy.

Silna regeneracja skóry głowy oraz przyspieszenie wzrostu włosów – tak działa mezoterapia Katowice mogą z niej korzystać na dwa różne sposoby, w zależności od rodzaju preparatu, jaki wprowadzany jest do skóry głowy. Jednak mając do dyspozycji osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste, najczęściej pacjenci wybierają droższe leczenie łysienia z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Wiecej dowiesz się na stronie: http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/dodatkowe-zabiegi/mezoterapia-glowy.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here