Młody jęczmień – najlepszy sposób na odchudzanie

0
4290
Młody jęczmień - najlepszy sposób na odchudzanie

Współczesny czas to szybkie tempo pracy, wykonywania obowiązków. Tym samym rzadko mamy czas, aby zadbać o przygotowywanie codziennych, zdrowych posiłków, a dodatkowo posiłków, które pozwolą nam na zadbanie o zdrową i smukłą sylwetkę. Warto wspomnieć, że coraz częściej sięgamy o produkty, które są wysoko przetworzone i mają bardzo niską wartość odżywczą. Taka dieta nie tylko sprawia, że łatwiej chorujemy na różnorodne choroby, ale również sprawiają, że jesteśmy otyli i cierpimy na nadwagę. Współcześnie jednak coraz częściej staramy się włączyć do naszego menu zdrowe produkty. Ogromną popularnością cieszy się współcześnie superżywność, a wśród niej zielony, młody jęczmień.

Superżywność – zielony jęczmień

Młody jęczmień to popularna roślina zbożowa, która występuje powszechnie w Europie, Azji, USA oraz w Afryce. Najczęściej wykorzystuje się ją w browarnictwie, jednak często sięga się po nią również w czasie produkcji wyrobów zbożowych, między innymi kasz, płatki, mączka jęczmienna, a także pasza dla zwierząt. Zielony jęczmień to również bogactwo składników odżywczych i bioaktywnych. Nie ma w sobie glutenu, dlatego mogą sięgnąć po niego osoby borykające się z celiakią. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że na terenie Japonii zielony jęczmień spożywa się w postaci zielonego soku o nazwie Aojiru.

Właściwości młodego jęczmienia

Młody jęczmień ma w sobie ogromną ilość różnorodnych witamin i składników odżywczych. Zawiera znaczą ilość wapnia, miedzi, witamin B, witaminy C oraz żelaza. Dodatkowo ma także dużo związków przeciwutleniających, w tym także flawonoidów. Dzięki temu składu młody jęczmień ma wiele właściwości prozdrowotnych. Warto wyróżnić jego właściwości antyoksydacyjne, przeciwdepresyjne, oraz te, które regulują stężenie cholesterolu i glukozy we krwi. Zielony jęczmień opóźnia proces starzenia się organizmu, a także sprawia, że zanikają wolne rodniki w organizmie. W młodym jęczmienie znajduje się również duża ilość nierozpuszczalnego błonnika. Tym samym zapobiega on zaparciom i pozytywnie wpływa na układ trawienny. Istotne jest to, że młody jęczmień ma działanie przeciwnowotworowe, ponieważ ma zdolność wywołania śmierci, czyli apoptozy komórek rakowych. Dodatkowo ma możliwość poprawy mechanizmów, które regenerują DNA. Młody jęczmień pozytywnie działa także na stres. Udowodniono, że pozytywnie i bardzo korzystnie wpływa na poziom stresu, a także inne choroby psychiczne między innymi depresja. W zielonym jęczmieniu znajduje się też chlorofil, który ma działanie oczyszczające. Odnawia ciało, a także działa przeciwzapalnie.

Młody jęczmień – ekspert w odchudzaniu

Okazuje się, że młody jęczmień a odchudzanie to pojęcia, które są sobie bardzo bliskie. W swoim składzie ma on bardzo dużo błonnika, co sprawia, że wspomaga proces redukcji masy ciała. Błonnik ma możliwość pęcznienia w jelitach, a to z kolei zapewnia nam sytość. Znakomicie nadaje się, jeżeli przebywamy na diecie i chcemy stracić nieco zbędnych kilogramów. Jeśli marzysz o pięknej sylwetce zielony jęczmień przyjdzie ci z pomocą.

www.zdrowakroplakrwi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here