Muzykoterapia dogłębna – co to jest?

0
1441

Muzykoterapia – leczenie za pomocą dźwięków

Muzyka od wieków towarzysz człowiekowi. I od wieków dostrzegamy jej wpływ na nasze samopoczucie. Ludzie, którzy często słuchają muzyki są szczęśliwsi i spokojniejsi. I, jak się okazuje… są też zdrowsi. Bo muzyka potrafi skutecznie leczyć.

Muzykoterapia dogłębna – co to jest?

Muzykoterapia dogłębna, zwana też komórkową to stosunkowo nowoczesna metoda lecznicza opracowana przed dr Barbarę Romanowską. Istotą tej metody jest dostarczenie fali dźwiękowej o odpowiednim natężeniu do właściwej części naszego organizmu. Do tego służą tak zwane kamertony. Muzyka z tych instrumentów w postaci fal dźwiękowych przenika prosto do komórek. I tam „nastraja” je odpowiednio. Zgodnie bowiem z tą metodą za choroby i stany patologiczne odpowiada rozstrojenie częstotliwości zdrowia, które znajdują się w każdym centrze energii ludzkiego organizmu. Za pomocą kamertonów częstotliwość ta zostaje ustawiona prawidłowo, a organizm powraca do naturalnego stanu pełnego harmonii.

Zalecenia do terapii

Muzykoterapia dogłębna jest metodą, która pozwala leczyć wiele schorzeń i chorób, począwszy od tych najprostszych i najlżejszych, a na najcięższych skończywszy. W profesjonalnych gabinetach za pomocą muzykoterapii leczy się między innymi alergie, uzależnienia, zapalenia stawów, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, a także depresje, nerwice, czy nowotwory. Szczególnie te ostatnie były pod baczną obserwacją profesor Romanowskiej, która odkryła, że komórka nowotworowa poprzez nieumiejętność dostrojenia się do dopływającej do niej muzyki, po prostu pęka. Co więcej fale nie niszczą zdrowych sąsiednich komórek, ale je wzmacniają.

Działanie na trzech płaszczyznach

Działanie tej innowacyjnej metody w dużej mierze bazuje na troistości ludzkiej istoty, która składa się z ciała, umysłu oraz ducha. A kamertony, dzięki temu, że oddziałują na każdą z tych sfer jednocześnie, pozwalają bardzo szybko uzyskać efekt poprawy stanu zdrowia. Często jest to efekt natychmiastowy.

www.galax-sport.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here