Na co zwracać uwagę przy zakupie żelazka?

0
2046

Prasowanie raczej nie należy do tych czynności, które wykonujemy z wielką ochotą i pasją. Z tego też powodu przed kupnem żelazka warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które usprawnią tą czynność oraz sprawią, że ubrania wyprasujemy szybko. Dobre żelazko to sporo oszczędność czasu oraz nerwów, to także więcej czasu, który możemy poświęcić na nasze hobby lub pasję.

Para wodna

Kupując żelazko powinniśmy zwracać szczególną uwagę na niektóre parametry. Przede wszystkim bardzo istotna w procesie prasowania jest para wodna. Kupując żelazko upewnijmy się, że to urządzenie wytwarza jej jak najwięcej. Para wodna znacznie ułatwia proces prasowania i rozprostowywania różnorodnych niechcianych zagnieceń. W zależności od klasy żelazka oraz jego producenta, wydajność produkcji pary wodnej może być bardzo różna. Najlepsze dostępne na rynku żelazka wytwarzają około 40 gram pary wodnej na minutę. Oczywiście, nie musisz wydawać całej fortuny, aby zbliżyć się do tych osiągów. Również zadowalającymi statystykami będą mogły się poszczycić żelazka produkujące około 30 gram pary na minutę. Takie niedrogie, a za razem wydajne żelazka znajdziemy w ofercie sklepu Media Markt – media-markt.okazjum.pl

Najważniejszy element żelazka – stopa

Kolejnym bardzo ważnym elementem na który powinnaś zwracać uwagę, jest stopa żelazka. To element zbudowany z aluminium zawierający także dodatkową powłokę. To właśnie materiał z jakiego ta dodatkowa powłoka jest wykonana ma ogromny wpływ na trwałość oraz wydajność żelazka. Powłoka może być szafirowa, teflonowa, stalowa lub ceramiczna. Przede wszystkim szukaj żelazka o ergonomicznej budowie stopy a także z powłoką odporną na wszelkie zarysowania, nie chcesz przecież wymieniać żelazka średnio raz na miesiąc. Kolejnym niezwykle istotnym parametrem, który powinien mieć główny wpływ na wybór żelazka, jest szybkość nagrzewania się jego stopy. Ta zależy głównie od mocy – im moc jest większa tym, szybciej urządzenia się nagrzeje. W zupełności starczą urządzenia o mocy od 2200W do 2400W.

Regulacja temperatury kluczem do komfortu

Jednak nie zawsze pragniesz pracować maksymalnie rozgrzaną stopą, niektóre ubrania są wyjątkowo delikatne i wymagają szczególnej uwagi. Dlatego tak istotna jest możliwość regulacji temperatury. Praktycznie każde żelazko jest wyposażone obecnie w termostat, jednak ważne, żeby był on niezawodny i pozwalał na dogodną regulacją temperatury. 

Jeśli szukasz trwałego i taniego żelazka z zaawansowaną regulacją temperatury, koniecznie sprawdź półki sklepów Media Expert. Szczegółową ofertę promocyjną sprawdź na https://media-expert.promoceny.pl/

Przede wszystkim wygoda… czyli żelazko turystyczne

Dodatkowym punktem mającym wpływ na wybór żelazka powinna być wiedza dotycząca sposobu jego wykorzystania. Jeżeli pragniesz wykorzystywać żelazko podczas licznych wyjazdów lub delegacji, zdecyduj się na żelazko turystyczne. Bez wątpienia będzie ono miało mniejszą moc niż standardowe żelazko, a także będzie charakteryzować się dłuższym okresem nagrzewania. Jednak jest to rozwiązanie bardzo wygodne, a kompaktowa obudowa z łatwością zmieści się w torbie podróżnej.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here