Na czym polega masaż Kobido i gdzie można go wykonać?

0
346
Na czym polega masaż Kobido i gdzie można go wykonać

Masaż Kobido to inaczej japoński masaż twarzy, a konkretnie jej głębokich struktur. Technika masażu nawiązuje do medycyny chińskiej, zgodnie z którą ucisk odpowiednich punktów na ciele człowieka przedkłada się na stymulację mięśni, krążenia i wielu zachodzących w niej procesów biologicznych.

Na czym polega Kobido?

Kobido łączy w sobie dawną sztukę masażu i nowoczesne umiejętności stymulacji dłońmi. Dzięki temu technika przynosi efekty porównywalne do głębokiego liftingu twarzy. W masażu Kobido istotną rolę odgrywają trzy rzeczy:

  • umiejętne przesuwanie dłoni po twarzy,
  • stymulowanie nacisku w odpowiednich miejscach,
  • szybkość wykonywania ruchów.

Metoda Kobido jest stale udoskonalana. Co prawda jest to „wytwór”medycyny chińskiej, ale po jej „przejęciu”przez Japończyków poddawano ją stałym modyfikacjom. Po kilkuset latach Kobido trafiło również do Europy, gdzie od lat cieszy się rosnącą popularnością. W Polsce istnieją specjalne kliniki masażu, które — dzięki technice Kobido — umiejętnie stymulują procesy życiowe w obrębie skóry i mięśni twarzy.

Efekty stosowania masażu

Jakie efekty niesie ze sobą masaż Kobido? Po pierwsze, już po kilku sesjach skóra twarzy staje się delikatniejsza i lepiej odżywiona. Znikają zmarszczki, a cera wygląda zdrowiej i naturalniej. Co ważne, uciskowa stymulacja twarzy powoduje stopniowe otwieranie się porów, dzięki czemu skóra łatwiej się nawilża, odżywia i skuteczniej odprowadza toksyny. Z medycznego punktu widzenia skuteczność Kobido jest niepodważalna! Masaż polega przede wszystkim na intensywnym drenażu limfatycznym, dzięki któremu twarz staje się zdrowsza i piękniejsza. Na koniec wykonywana jest akupresura, za pomocą której efekt drenażu jest intensyfikowany.

Gdzie można wykonać zabieg Kobido?

Z racji swej złożoności, technika masażu Kobido powinna być praktykowana wyłącznie przez doświadczonych i przeszkolonych masażystów. Twarz — co oczywiste — jest bardzo delikatną częścią ludzkiego ciała, toteż dobór właściwej siły podczas masażu jest tu kluczowy. Warto podkreślić, że profesjonalny masaż Kobido w Łodzi wykonuje klinika Amaryllis, o której można dowiedzieć się czegoś więcej pod adresem http://amaryllisclinic.pl/masaz-kobido/. Podmiot wykonuje zabieg zgodnie z japońskimi i chińskimi metodami, dzięki czemu przynosi konkretne korzyści. Oczywiście przed masażem należy wykonać dogłębny demakijaż całej twarzy.

Kobido to coś więcej niż zwykły masaż. To przede wszystkim sztuka, w którym główną rolę odgrywa specjalista od tej jakże skomplikowanej techniki masowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here