Na czym polega transplantacja włosów?

0
439
Na czym polega transplantacja włosów

Zdrowe i gęste włosy to ogromny atut, który dodaje nam pewności siebie i sprawia, że doskonale się prezentujemy. Niestety, coraz więcej osób zmaga się z przykrym problemem przerzedzonych kosmyków. Transplantacja włosów to jedna z najskuteczniejszych metod walki z tym uciążliwym kłopotem, który zauważalnie obniża naszą samoocenę. Na czym właściwie ona polega i czy jest odpowiednia dla każdego? Poniżej prezentujemy zbiór najważniejszych informacji.

Wysoka skuteczność i doskonałe efekty – transplantacja włosów

Transplantację włosów powinny rozważyć osoby, które próbowały już licznych kosmetyków na porost i nie są zadowolone z rezultatów, które one zapewniły. To rozwiązanie idealne zwłaszcza dla tych, którzy chorują na łysienie androgenowe, często spotykane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W tym przypadku żaden szampon, odżywka czy serum nie przyniosą tak imponujących efektów jak transplantacja włosów. Pod tym określeniem kryje się zabieg chirurgii estetycznej, który polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z wybranego fragmentu na ciele pacjenta i umieszczeniu ich w obszarze na którym doszło do wzmożonego wypadania włosów. Zazwyczaj miejscem z którego wycina się mieszki jest potylica, gdyż to tam występuje ich odpowiednia ilość. Cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, więc nie wiąże się z bólem czy dyskomfortem. Stosuje się jedną z kilku technik, którą specjalista dobiera do indywidualnych potrzeb. Z reguły transplantacja włosów trwa od godziny do sześciu godzin, w zależności od stopnia zaawansowania łysienia. Po jej zakończeniu pacjent musi przestrzegać ściśle określonych zaleceń, które obejmują rezygnację ze spożywania kawy i alkoholu przez trzy kolejne dni, odstawienie papierosów, unikanie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na słońce.

Zaufać profesjonalistom i cieszyć się piękną czupryną

Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem musimy pamiętać o tym, by korzystać wyłącznie z usług renomowanych placówek w których pracują eksperci dysponujący stosowną wiedzą, doświadczeniem oraz sprzętem. Tylko wtedy zyskamy pewność, że znajdujemy się pod dobrą opieką, przestrzegane są wszelkie zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, a my nie zostaniemy narażeni na negatywne następstwa niewłaściwie przeprowadzonej transplantacji włosów. Podczas dokonywania wyboru kliniki kierujmy się stosownym wykształceniem personelu i opiniami dotychczasowych pacjentów. Nie dajmy skusić się podejrzanie niskim cenom, traktując ten zabieg jako formę inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here