Na zdrowie

0
1474

Mak właściwości odżywcze i zdrowotne

Mak posiada właściwości lecznicze i jest wykorzystany m.in. do produkcji leków o działaniu uspokajającym. Z maku lekarskiego wytwarza się opium, który jest bazą do takich leków, jak morfina czy kodeina. Oczywiście mak jest również wykorzystywany w kuchni do kutii, łazanek czy makowców. Z niebieskiego maku wytwarza się też olej makowy, który reguluje pracę nerek i wątroby oraz przyspiesza gojenie się ran. Ponieważ mak jest bogatym źródłem węglowodanów nieprzyswajalnych, to może być wykorzystywany jako środek na przeczyszczenie.

Nerwowe niemowlę – jak radzić sobie z nerwowym niemowlakiem

Każde dziecko potrzebuje przede wszystkim uwagi, czułości i cierpliwości.Czasem wystarczy przytulenie, wtedy dziecko czuje się bezpieczne i uspokaja się. Czujne oko rodzica dostrzeże też źródło problemów, np. mokrą pieluszkę, uwierające body czy też doskwierający głód. Kiedy jednak problem się nasila, dziecko jest kapryśnie, płacze bez konkretnego powodu, a rodzice są bezradni, warto skonsultować się z lekarzem, który ewentualnie wykluczy problem zdrowotny i podpowie rodzicom, jak poradzić siebie z nerwowym dzieckiem.

Ból fantomowy – nie tylko po amputacji
Ból fantomowy najczęściej dotyka osoby, które przeszły amputację części ciała. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne źródło bólu fantomowego. Zdarza się, że boli istniejąca część ciała, choć nie ma do tego podstaw medycznych. Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są znane. Nie mnie jednak warto z tym problemem udać się do lekarza, ponieważ permanentny ból obniża jakość życia i negatywnie wpływa na psychikę.

www.miedzyrzecka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here