Naturalne perfumy bez chemii – czym się wyróżniają?

0
646
Naturalne perfumy bez chemii

Perfumy naturalne nie zawierają żadnych sztucznych absolutów. W ich miejsce są stosowane naturalne ekstrakty oraz olejki eteryczne. Takowe zapachy na pewno nie uczulają i są dla naszej skóry w pełni bezpieczne.

Perfumy z naturalnych składników

Perfumy naturalne są esencjami zapachowymi, które się różnią do perfum standardowych, które są dostępne w drogeriach głównie składem. W nich nie znajdziemy kompletnie żadnych wyprodukowanych sztucznie substancji syntetycznych. Bardzo ciekawe jest to, że wybierając perfumy wykonane w pełni ze składników naturalnego pochodzenia, nie tylko sprzyjamy środowisku, ale także dbamy o swoją skórę.

Perfumy naturalne vs. syntetyczne

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że perfumy naturalne mogą być naturalne. Skład perfum jest bardzo ważny. Tak samo, jak w przypadku innych kosmetyków. One także mogą być wytworzone ze składników naturalnych, chociaż to nie jest powszechne. Perfumy naturalne mają swoją unikalną specyfikę. Odróżniają się tym na pewno do zapachów syntetycznych pochodzących z drogerii. Pachną także inaczej. Dzięki zawartości żywych, prawdziwych i ewoluujących składników zapewniają niezwykle bogate olfaktoryczne doświadczenia.

Pomimo tego, że półki drogeryjne w całości są niemal zalewane syntetykami, to powinniśmy mieć świadomość, że warto sięgnąć po produkt ze składem naturalnym.

Perfumy naturalne zawierają zapachowe kompozycje złożone w stu procentach ze składników roślinnych o naturalnym pochodzeniu.

A jak powstają naturalne perfumy bez zawartości chemiiNaturalne perfumy kojarzyć się nam mogą z perfumami orientalnymi oraz ciężkimi w kremie i olejku, czy też zapachami starodawnymi. Jednak możliwości, które oferują, są o wiele szersze. Zapachy mogą być nowoczesne oraz lekkie.

Kompozycje naturalnych perfum przede wszystkim powstają z eterycznych olejów. Eteryczne olejki są mieszaninami chemicznymi zapachowych substancji, które występują w roślinach w sposób naturalny. To one pełnią funkcje określone, na przykład wabiące, czy też ochronne. Olejki się wytwarza z przeróżnych części roślin. O jakich konkretnie częściach roślin mowa? Są to pąki i kwiaty, nasiona, owoce, jagody, igły, liście, drewno, czy też trawy.

Inne składniki, które są wykorzystywane w naturalnej perfumerii, są balsamy oraz żywice. Żywice powstają najczęściej poprzez połączenie ze śluzami oraz gumami. Natomiast balsamy to roztwór żywic w olejkach.

Kolejna możliwość to absoluty. Olejek absolutny jest olejkiem eterycznym, który jest otrzymywany ze stałych substancji lub też ze substancji półstałych. Bardzo często mają one ciemniejszy kolor, a ich zapach jest bardzo intensywny. Przykładem takowego olejku jest absolut z róży, który to jest składnikiem wielu perfum. Eteryczne olejki mają aromaterapeutyczne właściwości i są w stanie znacznie poprawić nasze samopoczucie.

Pewnie zastanawiamy się, dlaczego kompozycje zapachowe syntetyczne są powszechne. Za zapachy drogeryjnych perfum w znacznej większości odpowiadają substancje syntetyczne, które wytwarzane są w laboratoriach. Zdarza się, że są także wspomagane sztucznymi barwnikami, utrwalaczami, parabenami, konserwantami oraz ftalanami. Ludzie mają wciąż błędne przekonanie, że perfumy naturalne nie są takie trwałe jak te syntetyczne. Osoby w ten sposób myślące są w naprawdę sporym błędzie.

Zanim sięgniemy po syntetyczne perfumy, to sprawdźmy skład perfum naturalnych. Koniecznie zapoznajmy się także z opiniami o perfumach naturalnych. Na pewno nas przekonają.

Naturalne perfumy znajdziesz na stronie domiuroda.pl/perfumy-naturalne

Naturalne perfumy bez chemii – opinie

Producenci perfum naturalnych, jak i innych perfumeryjnych wyrobów narzucili sobie potrzebę pokazywania szerszego składu. Bardzo często mamy do czynienia z dokładnym wypisaniem substancji, które wchodzą w skład zapachowej kompozycji. Jest to bardzo duże ułatwienie dla świadomych konsumentów, alergików oraz wegan. Dodatkowo w parze z bardzo jasnym składem idą inne działania. Mowa o drugim obiegu opakowań, zmniejszeniu zużycia surowców przy produkcji, jak i ogólna polityka firm produkujących perfumy naturalne less waste.

Opinie dla wielu konsumentów są bardzo ważnym wyznacznikiem przy zakupie konkretnych produktów. Jak się kształtują opinie o perfumach naturalnych? Osoby, które miały już okazję je wypróbować, wypowiadają się naprawdę w samych superlatywach. Co więcej, nie chcą już słyszeć o perfumach syntetycznych.

Tak naprawdę trudno jest znaleźć opinie negatywne wśród tych wszystkich pozytywnie wypowiadających się konsumentów. Z perfum naturalnych korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here