Niezwykłe właściwości tauryny

0
1164
Niezwykłe właściwości tauryny

Japończycy mają średnią długość życia, która należy do najwyższych na świecie. W rzeczywistości Okinawa, znana w Japonii, jako „Wyspa długowieczności”, ma prawdopodobnie najwyższy na świecie odsetek osób powyżej 100 lat. Niewątpliwie istnieje wiele czynników, które wpływają na długość życia najdłużej żyjących populacji, ale badania wykazują jedną, wspólną cechę: wysokie spożycie tauryny.

Co to jest tauryna? To jeden z aminokwasów. Tauryna wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego, wrażliwość na insulinę, równowagę elektrolitową, funkcję słuchu i modulację immunologiczną. W badaniach na zwierzętach tauryna okazała się czynnikiem chroniącym przed niewydolnością serca, zmniejszając śmiertelność o prawie 80% .

Tauryna występuje obficie w zdrowych dietach. Jednak niektóre diety, szczególnie wegetariańskie lub wegańskie, nie zawierają odpowiedniej ilości tauryny. Tymczasem jej niedobory mogą powodować rozmaite stany chorobowe, w tym niewydolność wątroby, nerek lub serca, cukrzycę i raka. Osoby starzejące się często nie mogą samodzielnie wytworzyć optymalnej ilości tauryny, co sprawia, że ​​suplementacja okazuje się niezbędna.

Dlatego osoby zainteresowane długowiecznością powinny rozważyć dostarczenie organizmowi tej istotnej i bardzo taniej substancji odżywczej. Może się ona, bowiem przyczynić się do poprawy zdrowia sercowo-naczyniowego, metabolicznego i neurologicznego. Biorąc pod uwagę jej znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania komórek, tauryna jest niewątpliwie jedną z najważniejszych substancji w organizmie.

www.kosmetomania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here