Nowe oblicze depilacji – laser diodowy

0
1842

Skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia jest usługą, która spotyka się dzisiaj z bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dbając o swoje ciało szukają rozwiązania w sprawie pozbycia się owłosienia z konkretnych miejsc na ciele. Laser diodowy jest jednym z najnowszych rozwiązań, które pojawiły się na rynku kosmetycznym. Urządzenie takie pozwala na osiągnięcie naprawdę świetnych efektów i umożliwia pozbycie się owłosienia na dobre.

Czym właściwie jest laser diodowy?

Laser do usuwania owłosienia czyli depilacji jest urządzeniem, które wykorzystuje działanie światła i ciepła. Działanie wiązką lasera na ciało pozwala przeniknąć mu do wnętrza, aż do cebuli włosa. To barwnik włosa melanina pochłania światło, a to doprowadza do termicznej destrukcji mieszka włosowego. To właśnie przy pomocy lasera diodowego można w prosty i skuteczny sposób pozbyć się owłosienia z całego ciała. Większość modeli takich laserów posiada specjalne końcówki chłodzące dzięki czemu cały zabieg jest bezbolesny.

Zalety lasera diodowego

W przeciwieństwie do innych rodzajów laserów do depilacji stosowanych dotychczas w salonach kosmetycznych laser diodowy zapewnia trwałą eliminację owłosienia już po kilku zabiegach. Inne typy lasera posiadają różne długości wiązki światła przez co uszkadzały nie tylko włoski, ale i ich okolice. Stąd też często przy takich zabiegach pojawiały się ból czy pieczenie, a skóra była podrażniona jeszcze przez pewien czas po zabiegu. W przypadku lasera diodowego nie występują takie nieprzyjemności. Przykłady takiej usługi można znaleźć na http://esteticon.pl/oferta/laseroterapia/laser-diodowy-leda-epi-808nm/). Dzięki temu nowatorskiemu urządzeniu można bowiem usunąć jedynie same włoski bez uszkadzania skóry. Jedyne co może pojawić się po takiej depilacji to lekkie zaczerwienienie, które jednak znika już po kilku godzinach.

Skuteczność przede wszystkim

Największą zaletą lasera diodowego jest to, że usuwa on trwale owłosienie z konkretnej części ciała. To właśnie, dlatego zyskał on tak dużą popularność na całym świecie i aktualnie jest jedną z najczęściej wybieranych metod depilacji. Skuteczność jest tutaj stu procentowa, a by pozbyć się problemu owłosienia należy jedynie wykonać kilka zabiegów w określonym odstępie czasu. Co ważne sam zabieg trwa bardzo krótko i jest praktycznie bezbolesny. Stąd też laser diodowy stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych i znanych dotychczas metod depilacji całego ciała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here