Nowoczesne sposoby leczenia zębów w dobrym gabinecie stomatologicznym

0
469
Nowoczesne sposoby leczenia zębów w dobrym gabinecie stomatologicznym

Endodontyczne leczenie zębów to trudna i skomplikowana dziedzina stomatologii, w skład której wchodzi leczenie kanałowe. Dla pacjentów, którzy zgłosili się do gabinetu protetycznego po koronę lub mostek to często kluczowe zbiegi, ponieważ najpierw dentysta wykonuje prace endodontyczne – bez nich można rozpocząć budowania protezy na martwym zębie.

Precyzyjne leczenie kanałowe pod mikroskopem

Niedokładne lub obarczone błędem leczenie metodą kanałową często kończy się rozwojem stanu zapalnego kości w okolicy korzenia zęba. W przypadku, gdy u pacjenta dojdzie do nadkażenia, w wielu przypadkach powstaje ropień. Może to prowadzić do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta i chorób np. zapalenia stawów, zapalenia wsierdzia czy zastawek serca, a także zapalenia nerwu wzrokowego. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, warto postawić na leczenie kanałowe Kraków w dobrze wyposażonej klinice.

Indexmedica wykorzystuje do leczenia zębów dwa mikroskopy zabiegowe z torem wizyjnym. Nowoczesne urządzenia umożliwią wykonywanie wielu zabiegów mikrochirurgicznych, takich jak np. resekcje, zamykanie perforacji oraz mikroendodontycznych m.in. usuwanie ciał obcych z kanałów korzeniowych i udrażnianie zatkanych kanałów.

Mikroskop z torem wizyjnym w gabinecie stomatologicznym

leczenie kanałowe Kraków

Mikroskopy marki cenionej w branży dentystycznej zostały sprowadzone do kliniki z USA i gwarantują zarówno pacjentom, jak i lekarzom niezwykle skuteczne leczenie kanałowe. Kraków i jego mieszkańcy zyskali dzięki temu jeszcze wyższą jakość usług, ponieważ mikroskopy z torem wizyjnym zapewnią doskonałą widoczność podczas zabiegu z transmisją obrazu na ekran monitora. Obraz jest widoczny dla pacjenta, lekarza i osoby asystującej w zabiegach. Stomatolodzy dysponują dodatkowo systemem ultradźwiękowym przydatnym często podczas zabiegów. To innowacyjny system firmy MECTRON, dzięki któremu specjaliści mogą wykonywać zabiegi ratujące pacjentom uzębienie przed ekstrakcją.

Jakie materiały do leczenia kanałowego stosują lekarze w Krakowie?

Leczenie kanałowe – zdaniem specjalistów z Krakowa to wymagająca i skomplikowana dziedzina stomatologii, w której nie ma miejsca na żadne kompromisy. Do ratowania powikłanych przypadków stosuje się lupy zabiegowe, które są wyposażone w autonomiczne oświetlenie diodowe. To właśnie dzięki zastosowaniu wysokiej jakości optyki, stomatolodzy zyskują możliwość wprowadzenia zupełnie nowej jakości do leczenia zębów. Dentyści posługują się również instrumentami elektronicznymi, gdy chcą wykonać pomiar długości kanałów korzeniowych. Natomiast do opracowywania kanałów zastosowanie znajdują instrumenty rotacyjne, sterowane komputerowo. Kanały korzeniowe wypełniane są metodą kondensacji pionowej ciekłej z uszczelniaczem żywicznym. Warto dodać, że wszystkie te zabiegi lekarze wykonują najczęściej na jednej, maksymalnie dwóch wizytach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here