Objawy odstawienia nikotyny

0
837
nikotyna

Nie ulega wątpliwości, że podjęcie decyzji o rzuceniu palenia jest wyborem słusznym. Niestety poradzenie sobie z początkowymi objawami odstawienia nikotyny może być trudne do zniesienia. Z tego powodu tak wiele osób poddaje się już po kilku pierwszych dniach, od momentu odstawienia ostatniego papierosa. Warto więc na wstępie wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Dzięki temu lepiej przygotujesz się do procesu związanego z rzucaniem palenia.

Negatywne objawy – zespół odstawienny

Nikotyna należy do grupy silnie uzależniających substancji. Kiedy organizm przyzwyczai się do jej regularnego przyjmowania, w przypadku odstawienia papierosów może pojawić się szereg niepożądanych i nieprzyjemnych objawów. Nikotyna wpływa bowiem na różne elementy organizmu człowieka, takie jak:

– apetyt,
– tętno,
– pamięć.

Już po upływie kilku godzin od ostawienia papierów może pojawić się drażliwość. To jeden z najczęstszych, a zarazem najbardziej dokuczliwych objawów. Wynika to z faktu, iż układ nerwowy nie otrzymał swojej dawki nikotyny, która od dłuższego czasu regulowała jego funkcjonowanie. Następuje także spadek nastroju, ponieważ nikotyna odpowiada również za stymulowanie ośrodka przyjemności w mózgu.

Osoby rzucające palenie często mają problemy z odpowiednią koncentracją. Niestety w negatywny sposób odbija się to zarówno na aktywności zawodowej i intelektualnej. Nikotyna oddziaływała bowiem jako środek pobudzający aktywność mózgu. Potrzebuje on teraz czasu na powrót do swoich naturalnych funkcji bez konieczności otrzymywania sztucznej stymulacji.

Jeśli nałóg został rzucony po wielu latach, po kilku dniach może pojawić się wzmożony kaszel oraz uczucie drapania w gardle. Drogi oddechowe oczyszczają się bowiem z osadu pozostawionego przez papierosy. Choć bywa to uciążliwe, warto jednak pamiętać, że efekt finalny będzie korzystny dla organizmu.

Pozytywne objawy, czyli jakie korzyści płyną z odstawienia palenia

Choć negatywne skutki odstawienia palenia odczuwane są bardziej dokuczliwie, to jednak pozytywów jest znacznie więcej. Tętno i ciśnienie krwi powraca do właściwego poziomu już po upływie kilkunastu minut od ostatniego papierosa. Stopniowo zaczynają się wyostrzać również zmysły węchu i smaku. Poprawie ulega kondycja fizyczna. Oprócz lepszego samopoczucia, korzystne efekty można zaobserwować także w swoim wyglądzie. Cera staje się bowiem bardziej nawilżona, natomiast zęby bielsze. W perspektywie długoterminowej maleje również ryzyko zachorowania na raka płuc lub wystąpienia chorób serca.

Żeby móc cieszyć się z tych pozytywnych aspektów, warto podjąć decyzję o zakończeniu nałogu jak najszybciej. W osiągnięciu celu pomogą tabletki na rzucenie palenia – Recigar, dostępne bez recepty. Produkt ten charakteryzuje się wysoką skutecznością działania. Tabletki mają na celu zmniejszyć głód nikotynowy i tym samym zmaksymalizować szansę na rzucenie palenia. Jedno opakowanie starczy na całą, 25-dniową kurację. Środek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami określonymi przez producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here