Odżywka węglowodanowa – poznaj jej właściwości

0
550
Odżywka węglowodanowa

Odżywka węglowodanowa to produkt specjalnie przeznaczony dla osób aktywnie uprawiających sport. Uzupełnienie węglowodanów jest niezbędne, aby móc zachować wysoką sprawność fizyczną zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i po zakończeniu treningu. Jakie ma on właściwości i na jakiej zasadzie działa? Wyjaśniamy.

Do czego służy odżywka węglowodanowa?

Nasze ciało dysponuje ograniczoną ilością węglowodanów. Podczas intensywnych treningów ich zapas szybko się wyczerpuje. Węglowodany są podstawowym źródłem energii, więc ich niedobór jest mocno odczuwalny, zwłaszcza w postaci zmęczenia. W wielu przypadkach zapotrzebowanie jest tak znaczne, że niezbędne okazują się odpowiednie produkty, które natychmiastowo dostarczą do organizmu odpowiednią ich dawkę. Tę funkcję spełnia specjalna odżywka węglowodanowa, która ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku sportowców wykonujących trening siłowy. Taki produkt warto zakupić na przykład w dobrym sklepie pod adresem https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_BIALKA-AMINOKWASY-GAINERY_ODZYWKA-WEGLOWODANOWA-GAINER-249.html.

Na jakiej zasadzie działa odżywka węglowodanowa?

Odżywka węglowodanowa to produkt, który charakteryzuje się szybkim działaniem. Węglowodany są uwalniane praktycznie natychmiastowo. W organizmie podnoszony jest poziom energii oraz insuliny. Wywoływana jest także reakcja regeneracyjna. Należy stosować dawki zgodnie z zaleceniami, ponieważ nadmiar węglowodanów zostaje przekształcony w tkankę tłuszczową.

Jakie właściwości posiada odżywka węglowodanowa?

Ludzki organizm nastawiony jest głównie na pożytkowanie energii z węglowodanów. Zażywanie odżywki węglowodanowej spowoduje szybkie i wyraźne podniesienie ilości energii, która może być spożytkowana do celów treningowych. Potrzebują ją intensywnie pracujące mięśnie. Zaleca się jej spożywanie także po zakończeniu treningów. W ten sposób łatwo uzupełnić wszelkie straty energetyczne i wspomóc organizm w naturalnym procesie regeneracyjnym.

Odżywki węglowodanowe występują w dwóch głównych formach. Jako napój energetyczny oraz jako proszek. W tym drugim przypadku odpowiednią dawkę należy zmieszać z zalecaną ilością wody, aby stworzyć szybko przyswajalną substancję. Odżywka w proszku jest zalecana zwłaszcza dla osób, które regularnie trenują i zażywają ją codziennie, zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej pojedyncza dawka waha się w granicach od 20 do około 40 gramów. Należy zadbać o to, aby dostarczyć ilość węglowodanów zgodnie z indywidualnie obliczonym zapotrzebowaniem energetycznym. Zależy ono głównie od wieku, płci, masy ciała i aktywności fizycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here