Olej z nasion konopii – właściwości lecznicze

0
1567
Olej z nasion konopii

Coraz więcej osób zmagających się z problemami skórnymi, chorobami serca i nie tylko, zwraca się w stronę naturalnych rozwiązań. Jednym z nich jest olej z nasion konopi siewnych, którego właściwości lecznicze obejmują wiele różnych obszarów organizmu. Przyjrzyjmy się jakie korzyści zdrowotne pociąga za sobą stosowanie oleju z nasion konopi.

Olej konopny jest produktem wytwarzanym z konopi zbożowych. Istnieją różne rodzaje oleju konopnego, między innymi olej kanabidiolowy, zawierający substancję CBD, która posiada właściwości przeciwpsychotyczne. Jest więc antagonistą THC – substancji psychoaktywnej występującej w nasionach marihuany.

W niniejszym artykule przedstawione zostaną właściwości lecznicze oleju z nasion konopi siewnych. Jest on zupełnie bezpieczny i legalny, ponieważ zawiera znikome ilości substancji THC. Zawartość THC obecna w oleju wytwarzanym z nasion konopi siewnych jest zbyt mała, by olej działał psychoaktywnie. Jest on natomiast bogatym źródłem kwasów tłuszczowych i elementów mineralnych, dzięki czemu wykazuje wiele właściwości leczniczych.

Po pierwsze – zdrowa skóra

Dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin i składników mineralnych, olej z nasion konopi siewnych poprawia kondycję skóry, wzmacniając jej odporność. Jest również doskonałym środkiem zaradczym na infekcje skórne.

Stosowanie oleju z nasion konopi sprawdza się przy łagodzeniu objawów trądziku, wyprysków skórnych i łuszczycy. Może być on również stosowany prewencyjnie – w celu zapobiegania tego typu dolegliwościom.

Po drugie – sprawnie funkcjonujące serce

Zgodnie z wynikami badań, olej z nasion konopi siewnych może oddziaływać korzystnie na pracę serca. Dzięki obecności dużej ilości kwasu alfa-linolenowego możliwe jest, że olej ten działa zapobiegawczo w obszarze chorób sercowo-naczyniowych.

Olej z nasion konopi może również regulować ciśnienie tętnicze i przyczyniać się do obniżenia cholesterolu. Warto wiedzieć, że nasiona konopi siewnych zawierają argininę – jej rolą jest produkowanie tlenku azotu, który jest pomocny w procesie obniżania ciśnienia krwi.

Po trzecie – ochrona dla mózgu

Jak wspomniano wyżej, olej z nasion konopi siewnych obfituje w zdrowe kwasy tłuszczowe, które są bardzo istotne w kontekście sprawnej pracy mózgu. Oprócz kwasów tłuszczowych, jest również bogaty w polifenole.

Polifenole są roślinnymi, naturalnymi związkami, które wspomagają regenerację organizmu  po przebytych infekcjach. Mogą również mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu.

Podsumowując, stosowanie oleju z nasion konopi siewnych generuje wiele korzystnych dla zdrowia skutków – chroni skórę, może wpływać pozytywnie na pracę serca i mózgu. Pamiętajmy, aby zawsze kupować olej z konopi od zaufanego producenta, by móc bezpiecznie czerpać z jego leczniczych właściwości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here