Oparzenia

0
1363
Oparzenia

Każdego roku dochodzi w Polsce do wielu przypadków oparzenia. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i wymagają hospitalizacji. Inne, które zajmują mniejszy obszar skóry, mogą być leczone i łagodzone domowymi sposobami. Warto poszukać informacji o kremach i maściach na oparzenia. W aptekach znajdziemy mnóstwo odpowiednich preparatów.

Jest kilka stopni oparzenia, najłagodniejsze to I stopnia, polega ono na zaróżowieniu naskórka, najtrudniejsze, właściwie powodujące zgon pacjenta jest oparzenie IV stopnia, które powoduje zwęglenie skóry i jest ona nie do odratowania. Bardzo groźne są również oparzenia III stopnia, które zazwyczaj powodują trwały uszczerbek na zdrowiu.

Czym smarować oparzenia? Na pewno warto skonsultować to z lekarzem, który zazwyczaj doradzi coś odpowiedniego. Dobrze jest zaraz po oparzeniu, przemyć skórę zimną wodą, wtedy minimalizujemy pojawienie się blizny. Wiele zależy od tego, w jaki sposób się poparzyliśmy. Skóra ma właściwości regeneracyjne i nie ma problemu z odbudową uszkodzonych tkanek. Warto jednak wspomóc ten proces odpowiednimi maściami, co pozwoli szybciej odzyskać ładny wygląd skóry. Oparzeniu zazwyczaj ulegają dłonie, to część ciała, która jest najbardziej narażona na kontakt z gorącymi płynami, czy piekarnikiem, gorącym garnkiem i tak dalej.

Jeśli oparzy się dziecko, natychmiast należy je wsadzić pod zimny prysznic i polewać wodą, będzie bardzo płakać, ale jest to konieczne, natychmiast należy dzwonić na pogotowie, które szybko przyjedzie o zrobi opatrunek. Dzięki temu lekarz pogotowia zadecyduje, czy konieczny jest pobyt w szpitalu. Nie są to miłe chwile. Ale szpital ma specjalne środki, które przyśpieszą gojenie. Maluch dostanie również środki przeciwbólowe.

Warto unikać wszelkich potencjalnie niebezpiecznych sytuacji i mieć w domu środki do udzielenia pierwszej pomocy. Jeśli oparzenie niej jest rozległe, to dobra wiadomość, skóra szybciej się zregeneruje. Warto dostarczać wtedy organizmowi dużo białka, które ma wpływ na gojenie się ran.

www.intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here