Optyk Punkt Widzenia w Dąbrowie Górniczej zaprasza – bo wzrok jest najważniejszy!

0
504
Optyk Punkt Widzenia w Dąbrowie Górniczej zaprasza

Wzrok jest jednym z pięciu podstawowych zmysłów człowieka. Często uważany za najważniejszy z nich, bez którego funkcjonowanie byłoby zdecydowanie utrudnione. Wielu z nas przyznaje, że wolałoby stracić słuch, bądź smak, ale nie wzrok. A jednak niejednokrotnie zapominamy o regularnym badaniu okulistycznym w natłoku codziennych obowiązków. Czas to zmienić. Znajdź dobry salon optyczny w Dąbrowie Górniczej!

Badanie wzroku i profilaktyka – lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Optyk Dąbrowa Górnicza umożliwia przeprowadzenie badania przez lekarza okulistę. W salonie Punkt Widzenia w Dąbrowie Górniczej można to zrobić raz w miesiącu. Warto skorzystać z oferty i zawczasu sprawdzić, czy nie grożą nam poważne choroby oczu takie jak jaskra, zaćma, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Optometrysta i refrakcjonista z kolei przeprowadzają badanie optometryczne i pomagają w doborze właściwej korekcji zarówno okularowej, jak i soczewkowej. Salon optyczny w Dąbrowie Górniczej przeprowadza takie badanie praktycznie codziennie i trwa ono około 30 minut. Nie odkładajmy tego zatem, bo chodzi o nasze zdrowie i komfort funkcjonowania. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość umówienia badania online na stronie internetowej salonu: https://optykpunktwidzenia.pl/optyk-dabrowa-gornicza/. Dla dzieci zaleca się przeprowadzenie badania u ortoptysty, czyli specjalisty zajmującego się leczeniem zeza i zaburzeń wzroku. A już po badaniu optycy okularowi zajmą się obróbką szkieł, ale pozostaną do naszej dyspozycji znacznie dłużej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zajmą się także naprawą okularów lub regulacją i dopasowaniem oprawek. Optyk Dąbrowa Górnicza Punkt Widzenia to jednak znacznie więcej! Możemy liczyć na uzyskanie porad, jak dbać o nasze okulary i przede wszystkim wzrok – odpowiednią dietą, ćwiczeniami, czy też troską o zapewnienie prawidłowego oświetlenia podczas pracy bądź lektury.

Okulary korekcyjne, czy soczewki kontaktowe?

Okulary korekcyjne, czy soczewki kontaktowe, oto jest pytanie! Niektórzy na tyle przyzwyczaili się do swojego wyglądu w okularach, że bez nich własna twarz wydaje się obca. Ponadto okulary mogą być prawdziwą ozdobą niczym najbardziej elegancka biżuteria. Salon optyczny w Dąbrowie Górniczej oferuje szeroką gamę oprawek zarówno światowych, jak i polskich producentów. Co nie mniej ważne, dobierzemy do nich indywidualnie dostosowane do potrzeb soczewki okularowe:

  • lekkie i nietłukące,
  • fotochromowe,
  • progresywne,
  • biurowe,
  • chroniące przed światłem niebieskim monitora,
  • łatwe w czyszczeniu,
  • sportowe,
  • przeciwsłoneczne.

Ponadto można przy okazji zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak ściereczki z mikrofibry, środki czyszczące, etui, czy krople do oczu.

Jeśli nie lubisz chodzić w okularach, idealnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. I chociaż są obecne na rynku już od wielu lat i całkowicie bezpieczne dla oczu, nadal niektórzy z nas podchodzą sceptycznie do ich stosowania. Warto się przełamać, bo w wielu sytuacjach soczewki będą po prostu wygodniejszym rozwiązaniem. Na początku można wypróbować soczewki jednodniowe i sprawdzić, jak się czujemy. Pamiętać należy, że trzeba dać oczom trochę czasu, aby przestały postrzegać soczewkę jako ciało obce. Jednak po wstępnym okresie adaptacji komfort jest całkowity. Optometryści z salonu Punkt Widzenia chętnie nauczą zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe i odpowiedzą na wszelkie pytania. Optyk Dąbrowa Górnicza gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej mapa z dojazdem do salonu.

Nie doceniamy jak ważny jest zmysł wzroku, dopóki wszystko jest w porządku. Nie czekajmy jednak z kontrolną wizytą, aż jakość widzenia się pogorszy. Bądźmy zapobiegliwi i zbadajmy swój wzrok już dziś!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here