Orawa i jej atrakcje

0
1185

Na terenie polskiej Orawy czekają na nas wyjątkowe atrakcje turystyczne, a wycieczki po tej historycznej krainie każdemu z nas mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Czym zachwyca Orawa? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tej części Polski?
Orawa to przede wszystkim piękne wsie, które mogą się pochwalić ciekawą zabudową, wspaniałą tradycją oraz rewelacyjnym otoczeniem. W gronie tych miejscowości, które dla turystów są punktami wyjątkowo atrakcyjnymi, wyróżnia się Zubrzyca Górna. Ta popularna miejscowość kusi położeniem w cieniu Babiej Góry, jest też idealnym celem wycieczki dla każdego miłośnika ludowej sztuki oraz dawnej architektury. Tutejszy skansen to jedna z najważniejszych placówek tego typu w Polsce. Orawski Park Etnograficzny zachwyca swymi zbiorami. Prezentowane są tu takie atrakcje turystyczne, jak chaty, zagrody czy też obiekty gospodarcze, z jakimi można się było dawniej spotkać na orawskiej wsi niemal na każdym kroku. Dwór Moniaków, który do dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji w muzeum, jest tu oczywiście zabytkiem najważniejszym, którego w czasie wycieczki po Orawie nie można pominąć. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają i na tych, którzy w czasie wycieczki zajrzą na teren wsi Orawka. I tu czeka na turystów wyjątkowa perełka dawnej architektury. To drewniany kościół św. Jana Chrzciciela z XVII wieku, któremu ogromną sławę przyniosły piękne polichromie.
Kolejną miejscowością, którą w czasie wędrówek po tej części kraju koniecznie trzeba odwiedzić, jest Jabłonka. To największa i najważniejsza wieś, jaką może się poszczycić polska Orawa. Chyżne, znane jako przejście graniczne ze Słowacją, również zasługuje na większe zainteresowanie ze strony turystów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here